ALZHEİMER HASTALARINA TAKİP CİHAZI | Denizli Hizmet Gazetesi


ALZHEİMER HASTALARINA TAKİP CİHAZIAlzheimer hastaları için proje hazırlayan Çameli Belediyesi, takip cihazlarıyla ilçede yaşayan Alzheimer Hastalarının kaybolma riskini ortadan kaldırdı.


Çameli Belediye Konferans Salonunda düzenlenen Alzheimer hastası olan vatandaşların takip cihazı takdim programında, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, ilçe kurum müdürleri ve protokolü ,sivil toplum kuruluş temsilcileri, ile vatandaşlar katıldı. 
 
Bu proje ile artık Alzheimer Hastalarının kaybolmayacağını belirten Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Bu sosyal sorumluluk projesini bize düşündüren geçmişte oluşan olumsuz olaylar olan Kalınkoz Mahallesi Asım Kök , Gökçeyaka Mahallesi Rıza Tekin, Akpınar Mahallemizde İsmail Sönmez amcamızın evlerinden ayrılarak kaybolduklarında da arama ve kurtarma ekiplerince bile günlerce bulunamaması nedeni ile düşünerek bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdik. İnşallah takip cihazı sayesinde sevdiklerimizi her zaman gölün rahatlığı ile nerede oldukları görebileceğiz” dedi. 
 
Başkan Arslan, Çameli Belediyesi’nin sosyal projelerinde yeni bir adım daha atıldığını belirterek, “Çameli’de toplumsal yaşama katkı sağlayacak önemli bir çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Alzheimer rahatsızlığı olan vatandaşların alınan kayıtlarla, Çameli Alzheimer hastaları ile vatandaşlarımızın toplum içine daha güvenli girmelerinin önü açılmış oluyor. Bu vatandaşlarımızın yakınlarının kendilerine verilecek olan cihazlarla yakınlarını harita üzerinden gerçek zamanlı olarak hem Belediyemiz tarafından hem de Hasta yakınları tarafından takip edebilecekler” diye konuştu. 
 


13.04.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018