SINAV ÖNCESİ BELİRLENEN LİSTEYE TEPKİ | Denizli Hizmet Gazetesi


SINAV ÖNCESİ BELİRLENEN LİSTEYE TEPKİDenizli’nin Acıpayam İlçesi’nde okul müdürleri başyardımcılığı sınavı öncesi, kazanan isimlerin yayınlanmasına CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı tepki gösterdi. Basmacı, yapılan paylaşımın torpil akışının görünen sadece bir kısmı olduğunu ifade etti.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul müdürleri Başyardımcılığı için düzenlenecek sınavdan önce kazananların listesinin yayınlanmasına sert tepki gösterdi. 
 
Sınav öncesinde sınavı kazananların isimlerinin belirlenmesinin, kadrolaşma yolunda torpil akışının görünen sadece bir kısmı olduğunu ifade eden CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, “Acıpayam ilçe sınırlarında eğitim veren okullara atanacak müdür başyardımcılarının belirleneceği sınavdan önce henüz sınav olmadan, aralarında okul müdürleri de bulunan WhatsApp grubunda sınavı kazananların paylaşıldığı belge AKP’ de kadrolaşılan torpil akışının sadece görünen kısmı oldu” dedi. 
 
Devlet kadrolarının yandaşlara peşkeş çekildiğini belirten Melike Basmacı; “ Yıllardır en küçükten en büyüğe devletin bütün kadroları yandaşlara peşkeş çekildi. Cumhuriyetin hiçbir döneminde bu kadar liyakatsiz adam kayırmacılığa göre atamalar yapılmamıştır. Yaşanan bu olay sadece madalyonun görünen kısmıdır. Hak, Hukuk, Adaleti benimseyen bir parti olarak bu yapılan yanlışların daima karşısında olacağız. Yaşanan olay insanların aklıyla dalga geçmektir” dedi.  
 
“FOYASI MEYDANA ÇIKTI” 
Basmacı;” Olmazları olduran AKP’ nin gene foyası meydana çıktı. Eğitimde gelinen nokta, bir türlü düzen tutturulamayan eğitim sistemi öğrencileri başarısızlığa itmiştir. Bunun yanında adam kayırmacılığa göre yerleştirilen eğitimciler Milli eğitim Bakanlığı gibi ülkemiz için çok önemli olan bir kurumda yaşananların sonucudur. Hükümet artık yandaşlığı bırakıp insanları hak ettiği makamlara getirmelidir” dedi.  


07.04.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018