TÜRKİYE’DEKİ SİSTEM DÜŞÜNÜRLERİ PEV’DE BULUŞTU | Denizli Hizmet Gazetesi


TÜRKİYE’DEKİ SİSTEM DÜŞÜNÜRLERİ PEV’DE BULUŞTUÖğretmenlerin "Sistem Düşüncesi" yaklaşımını kullanarak öğrencilerin düşünme becerilerini geliştirmelerine, büyük resmi görerek çözüm yolları bulmalarına destek olmayı amaçlayan ve bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen “Eğitimde Sistem Düşüncesi Sempozyumu”na Özel PEV Okulları ev sahipliği yaptı.


Yurtdışında özellikle ABD’de yaygın olarak eğitim dahil birçok farklı alanda kullanılan “Sistem Düşüncesi” yaklaşımının okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretime uyarlanması ile eğitim alanına önemli bir katkı sağlıyor. PEV Okullarının da desteklediği bu proje ile öğrenciler; sistemleri fark etmeyi, sistemin parçalarının bütününden fazlası olduğunu anlamayı ve bir parçaya yapılan müdahalenin diğer parçaları ve bütün sistemi etkilediğini anlamayı öğrendiler.  
 
PEV Okulları bünyesinde gerçekleştirilen sempozyum Denizli’den ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelen eğitimciler tarafından yoğun talep gördü. Sempozyumun sabah gerçekleşen temel düzey ve ileri düzey oturumlarında katılımcılara “Eğitimde Sistem Düşüncesi” ile ilgili bilgi verildi. Sempozyum açılış programı ve uygulama sunumu oturumları ise öğleden sonra gerçekleşti. Açış konuşması Özel PEV Okulları Genel Müdürü Pınar KAYA tarafından yapılan sempozyum, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaman Barlas’ın “Eğitimde Sistem Düşüncesi ve Eğitim Sorunlarıyla İlişkileri” konulu konuşması ile devam etti. Konuşmasında “Sistem Düşüncesi”nin farklı tanımlarına, neden-sonuç döngülerine dayanan dinamik modellere, sistem sorunlarına ve dinamiği zorlaştıran yasalara yer veren Prof. Dr. Yaman Barlas “Eğitimde Sistem Düşüncesi”nin önemine dair katılımcılara farkındalık kazandırdı. Konuşmalarının ardından Prof. Dr. Yaman Barlas’a plaket ve sertifikaları Pamukkale Eğitim Vakfı Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Meder tarafından takdim edildi. 
 


12.03.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018