MUHTEŞEM GÜREŞLERDE NEFESLER KESİLDİ | Denizli Hizmet Gazetesi


MUHTEŞEM GÜREŞLERDE NEFESLER KESİLDİBuldan Belediyesi tarafından düzenlenen ve Buldanlı genç deveciler tarafından organize edilen, geliri ile Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesine tıbbi cihaz alımı yapılacak olan güreşlerde izleyenler heyecanlı anlar yaşadı.


Buldan deve güreşlerinde nefesler kesildi. Oldukça heyecanlı maçlara sahne olan Buldan Doğanköy arenasında birbirinden iddialı güreşleri izleyen güreşseverler organizasyona tam not verdiler. Kurban kesiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından arenayı dolduran muhteşem kalabalığa hitap eden Mustafa Gülbay “Bugün burada sadece güreşlerimizi izlemekle kalmıyor, aynı zamanda devletten hak ettiğini bir türlü alamayan Buldan’ımızın geçmişte atalarımızın binbir zorluklarla yaptığı Göğüs Hastalıkları Hastanemize de yardım yapmış oluyorsunuz. Tüm halkımız adına siz değerli vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Yüce Allah Afrin harekatında vatanımız ve milletimiz için çarpışan Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun” dedi. Başkan Gülbay ve mahalle muhtarları daha sonra güreş alanını turlayarak katılıcıları selamladı. 
 
Buldan Belediyesi tarafından dağıtılan Türk Bayraklarını dalgalandıran güreşseverler usta cazgır Halil Coşkun’un okuduğu kahramanlık destanlarıyla coşkulu anlar yaşarken develerin güreşlerini de heyecanla izledi. 
 
Kaymakam Fatih Akkaya, Denizli İhracatçılar Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclis Başkan Vekili Süleyman Kocasert’inde katıldığı Buldan 9. Deve güreşlerinde 1. Gelidonya- Çalıkoğlu, Teodora- Şeker Efe, Kara Barut- Şafak Efe, Arızalı Çocuk – Yakarca, 09, 45 – Emir, Son Yargıç- Belkıs Sefa, Kanka- Canbey, On numara- Özçelik, Al yazmalım- Baybora, Olukçu Aslan- Meriç, Tito- Bordo Bereli, Aydın Pulluk- Efe Karayel, Thedora Fatih- Kasırga develerinin müsabakalarıyla birlikte Şampiyonlar Liginin önde gelen develeri Buldan Doğanköy arenasında boy gösterdiler.  
 
Bu yıl çok güzel bir havada ve güzel bir ortamda güreş izlediklerini dile getiren Buldanlı vatandaşlar “Buldan Doğanköy arenası tek kelimeyle mükemmel. Gerçekten de büyük emekler verilmiş. Bu arenayı hazırlayan Buldan Belediyemize ve personeline, güvenlik güçlerimize ve birbirinden iddialı güreşler izlememiz için yoğun çalışmalar yapan tertip komitesine teşekkür ederiz” dedi. 


12.03.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018