ARTIK BAŞKA İLLERE GİTMEK ZORUNDA OLMAYACAKLAR | Denizli Hizmet Gazetesi


ARTIK BAŞKA İLLERE GİTMEK ZORUNDA OLMAYACAKLARPAÜ Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesine Nükleer Tıp Kliniğinde bazı özel kanser tiplerinin tanısal görüntüleme ve tedavisi için kullanılan yeni yöntemlerden olan galyum 68 ve lutesyum 177 işaretli peptidler Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinde hizmet vermeye başladı


Nükleer Tıp A.D. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Olga Yaylalı uygulamalar hakkında bilgi verdi. Nükler Tıp uygulamalarının Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinde 1993 yılında hizmet vermeye başladığını belirten Yaylalı, “ PAÜ Hastanesinde Nükleer Tıp uygulamaları 1993 yılından itibaren verilmeye başlanmıştır. Nükleer Tıp Anabilim Dalı ve Nükleer Tıp Kliniği olarak Kınıklı’daki PAÜ Hastanesi Plaza binasında nükleer tıp hizmeti vermekteyiz. Nükleer Tıp Anabilim Dalı ve PAÜ Sarum Kınıklı Hastanesi Nükleer Tıp Kliniği’nde nöroendokrin tümörler ve prostat kanserine özel görüntüleme ve tedavi yapabilme olanağı sağlayan Radyoaktif (Galyum 68 ve Lutesyum 177) işaretli Peptid Görüntüleme ve Yataklı Tedavi Üniteleri 2018 Mart ayından itibaren hizmete başladı” dedi. 
 
Bu sistemin Denizli’de ilk ve tek olduğunu belirten Yaylalı, “Denizli İlinde ilk ve tek olarak halkımızın hizmetine sunulan bu uygulamalar aynı zamanda Ege bölgesinde ve çevre illerde, en yakın İzmir ve Antalya’dan sonra, yalnız PAÜ Hastanesi Nükleer Tıp Kliniği’nde hizmete başladı. Bundan önce hastaların bu özel görüntüleme ve tedavi hizmetinden faydalanmak için Denizli dışına gitmeleri gerekmekte iken artık Denizli’de kendi kliniğimizde bu hizmetten faydalanabileceklerdir” ifadelerini kullandı.  


12.03.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018