PAÜ HASTANESİNE YENİ BİR ÜNİTE DAHA AÇILDI | Denizli Hizmet Gazetesi


PAÜ HASTANESİNE YENİ BİR ÜNİTE DAHA AÇILDIPAÜ Hastanesi yeniliklere devam ediyor. Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Ayaktan Tedavi Ünitesi açılarak hastalara hizmet vermeye başladı.


Pamukkale Üniversitesi Hastanesi yeni açılan bölümler ile Denizli halkına hizmet vermeye devam ediyor. Hastanede bu kez de Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Ayaktan Tedavi Ünitesi açıldı. Çocuk Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yılmaz Ay ünitenin kuruluş amaçları hakkında bilgi vererek, “Lösemi, lenfoma gibi kanserli çocuk hastaların tedavileri yaklaşık 2 yılı bulmaktadır. Bu süre zarfında hastalara kemoterapi ilaçlarının bir kısmını intravenöz yoldan (damardan) vermekteyiz. Bu kadar uzun süreli ve hastaneye bağımlı tedavi nedeniyle çocuk hastalarımız sosyal ve psikolojik yönden olumsuz etkilenmektedir. Ayrıca hastaneye yatış süreleri uzadıkça hastane enfeksiyon riskleri artmaktadır. İşte bu nedenlerle; kemoterapilerini servise yatış yapılmadan mümkün olan en kısa zamanda ve güvenli bir ortamda uygulamak amacıyla ayaktan tedavi ünitemizi kurduk” ifadelerini kullandı. 
 
Yeni açılan ünite ile birlikte kanserli çocuk hastaların hastanede kalış sürelerinin azalacağını belirten Ay, “ Bu sayede kanserli çocuk hastalarımızın hastanede kalış süreleri azalacak, dolayısıyla hastane enfeksiyon riskleri düşecek ve aynı zamanda sosyal ve psikolojik açıdan hastalığın yarattığı olumsuz etkiler kısmen ortadan kalkacaktır. Yine kanserli çocuk hastalarımıza daha güvenli kemoterapi uygulamamız için taktığımız kateterlerin bakımını bu ünitemizde rahatlıkla yapabileceğiz” dedi.  


27.02.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018