ISINMAK İÇİN YAKMIŞ | Denizli Hizmet Gazetesi


ISINMAK İÇİN YAKMIŞDenizli’de 27 Ocak tarihinde çıkan yangında büyük hasar gören Hulusi Oral Evi’ni yakan şüpheli Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmayla yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli H.S.adli sorgulamısının ardından ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


Denizli’nin en önemli tarihi evlerinden biri olan ve uzun süredir atıl durumda bekleyen tarihi Hulusi Oral Evi, 27 Ocak tarihinde çıkan yangında büyük hasar görmüştü. Gündüz saatlerinde tarihi binada çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek tarihi evin tamamını sarmıştı. İhbarla birlikte kısa sürede olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, hızlı müdahalesi ile yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürmüş ve tarihi evin yok olmasını engellemişti.  
 
ÖZEL EKİP KURULDU 
Koruma altında olan evi kimin yaktığının belirlenmesi için Denizli Emniyet Müdürlüğü özel bir ekip kurarak inceleme başlattı. Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde oluşturulan 7 kişilik özel ekip, tarihi evi kimin yaktığını belirlemek için bölgedeki birçok güvenlik kamerasında inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonucunda tarihi evi H.S isimli şüphelinin yaptığı belirlendi.  
 
ISINMAK İÇİN YAKMIŞ 
Yangınla ilgili gözaltına alınan H.S’nin emniyetteki ifadesinde yangını kendisinin çıkardığını itiraf ettiği ve ateşi ısınmak için yaktığını söylediği öne sürüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, “Şahıs, ekiplerimizin araştırmaları neticesinde kısa sürede bulunarak gözaltına alındı. Şüpheli ilk ifadesinde ısınmak için tarihi binada ateş yaktığını ve ateşi söndüremeyince olay yerinden kaçtığını itiraf etti. Şüpheli H.S.adli sorgulamısının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraklıdı 
 


13.02.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018