TARİHİMİZİ YAKAN ŞÜPHELİ YAKALANDI | Denizli Hizmet Gazetesi


TARİHİMİZİ YAKAN ŞÜPHELİ YAKALANDIDenizli’de 27 Ocak tarihinde çıkan yangında büyük hasar gören Hulusi Oral Evi’ni yakan şüpheli Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmayla yakalanarak gözaltına alındı.


Denizli’nin en önemli tarihi evlerinden biri olan ve uzun süredir atıl durumda bekleyen tarihi Hulusi Oral Evi, 27 Ocak tarihinde çıkan yangında büyük hasar görmüştü. Gündüz saatlerinde tarihi binada çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek tarihi evin tamamını sarmıştı. İhbarla birlikte kısa sürede olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, hızlı müdahalesi ile yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürmüş ve tarihi evin yok olmasını engellemişti.  
 
Koruma altında olan evi kimin yaktığının belirlenmesi için Denizli Emniyet Müdürlüğü özel bir ekip kurarak inceleme başlattı. Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde oluşturulan 7 kişilik özel ekip, tarihi evi kimin yaktığını belirlemek için bölgedeki birçok güvenlik kamerasında inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonucunda tarihi evi H.S isimli şüphelinin yaptığı belirlendi. Kısa sürede şüpheli şahsa ulaşan polis, 11 Şubat tarihinde H.S’yi gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.  


13.02.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018