SIR PERDESİ 3 YIL SONRA ARALANDI | Denizli Hizmet Gazetesi


SIR PERDESİ 3 YIL SONRA ARALANDIGaziantep´te 3 yıl önce üzüm bağında boğazı kesilmiş halde bulunan Emrah Bilben´in öldürülmesi olayı ile ilgili Jandarma ekipleri, Gaziantep, İslahiye ve Denizli´de yaptıkları eş zamanlı operasyonda 13 kişiyi gözaltına aldı.


İslahiye ilçesine bağlı Altınüzüm mevkii Aşağıbilenler köyü yakınlarında bir üzüm bağı içerisinde vatandaşlar tarafından boğazı kesilmiş halde bir erkek cesedi bulunmuştu. 21 Eylül 2015 tarihinde bulunan cesetle ilgili inceleme başlatan İlçe Jandarma ekipleri şahsın 26 yaşındaki Emrah Bilben olduğunu tespit etmişti.  
 
JANDARMA OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMADI 
Olayın zanlılarına yönelik çalışma yürüten jandarma ekipleri, cinayet ile ilgili aylarca herhangi bir ip ucuna ulaşamadı. Olayın faillerinin bulunması için cinayetin peşini bırakmayan ekipler, yaptıkları incelemede Emrah Bilben´in en son olay akşamı bir düğüne katıldığını ve motosikleti ile düğünden sonra evine gitmek üzere yola çıktığını belirledi. Haber alınamayan Bilben´in, yol üzerinde öldürülerek, cesedinin üzüm bağlarının arasına atıldığı tespit edildi. 
 
SIR PERDESİ 3 YIL SONRA ARALANDI 
Olayla ilgili teknik takip başlatan ekipler, tam 3 yıl sonra olayı çözdü. Düğünde bir kadına tacizde bulunduğu iddiası ile Emrah Bilben´in öldürüldüğü iddiası üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, olayla bağlantılı olarak Gaziantep, İslahiye ve Denizli´de yaşayan 13 kişiyi belirledi. 
 
EŞ ZAMANLI OPERASYON 
Olayla bağlantılı kişilerin adreslerini de tespit eden İslahiye İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı, Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, İslahiye, Gaziantep ve Denizli´de eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda toplam 13 şahıs gözaltına alındı. Denizli´de ve Gaziantep´te yakalanan şahıslar da İslahiye Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Sorgularının ardından zanlılardan biri savcılık talimatı ile serbest bırakılırken, 12 kişi ise İslahiye Adliyesine götürüldü. 


09.02.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018