CHP’Lİ ARSLAN’DAN ÖZKAN’A SERT ELEŞTİRİ | Denizli Hizmet Gazetesi


CHP’Lİ ARSLAN’DAN ÖZKAN’A SERT ELEŞTİRİCHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın CHP ile ilgili yaptığı açıklamalara sert tepki göstererek, Milletvekili Cahit Özkan’ın suçluluk psikolojisi taşıdığını ifade ederek, “Yalan ve iftira dolu Balyoz ve Ergenekon davaları sırasında mahkemeye komutanlarımız aleyhine katılma dilekçesi veren Cahit Özkan ve onun gibi sesi çok çıkanların FETÖ geçmişi araştırılmalıdır” dedi.


CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın CHP’nin Afrin Operasyonuyla ilgili açıklamalarını eleştirmesine sert tepki gösterdi.  
CHP’nin Afrin Operasyonunu destekleyen görüşlerini eleştiren AKP Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın iftira içeren sözlerine Meclis’teki basın toplantısıyla cevap veren CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “Kuva-yı Milliye’yi ÖSO ile eşdeğer sayan, CHP tarihinden bihaber olan Cahit Özkan ve AKP kadrolarına Nutuk ve CHP Tarihi okumalarını öneriyorum. Cahit Özkan’ın odasına bugün “Gençler Nutuk” ve CHP Tarihi gönderiyorum. Ağzına geleni konuşan Cahit Özkan, Mersin’in Mut ilçesinde şehit verdiğimiz, CHP yöneticiliği yapmış evladımız Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün ailesini arayarak derhal özür dilemelidir.” ifadesini kullandı. 
 
ERGENEKON AVUKATLIĞI HATIRLATMASI 
Milletvekili Arslan, “Cahit Özkan’ın kahraman ordumuz Balyoz ve Ergenekon kumpaslarıyla sarsılırken, o davalara komutanlarımız aleyhine katıldığını biliyoruz. Denizli’yi FET֒nün ticari üssü haline getirenlerin, şimdi FETÖ bağlantısıyla tutuklanıp sonra tahliye edilenler içinde siyasetçilere yakın olanların bağları araştırılmalı. AKP Denizli Milletvekili Cahit Özkan, suçluluk psikolojisi altında, CHP’ye ve milletvekillerimize anlamsız ve dayanaksız suçlamalar yapıyor.” dedi. 
 
‘FETÖ GEÇMİŞİ ARAŞTIRILMALI’ 
Özkan’ın Balyoz ve Ergenekon davalarındaki rolünü hatırlatan Arslan, “Yalan ve iftira dolu Balyoz ve Ergenekon davaları sırasında mahkemeye komutanlarımız aleyhine katılma dilekçesi veren Cahit Özkan ve onun gibi sesi çok çıkanların FETÖ geçmişi araştırılmalıdır. FET֒nün ticari kalelerinden biri haline getirilmiş Denizlide “siyaset-ticaret-tarikat” üçgeni kurulurken buna ortak olanların siciline bakılsın, bugün FET֒nün arkasından en çok bağırıp çağıranların, ona en çok küfredenlerin birçoğunun zamanında onlarla işbirliği yaptığı açığa çıkacaktır. Denizli’deki FETÖ davalarında çıkan tahliyeler içinde AKP’li siyasetçilere yakınlığı bilinenlerin FETÖ geçmişi yeniden ele alınmalıdır” dedi.  
 


01.02.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018