TERÖRİSTLERİ YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARIMIZLA VURDUK | Denizli Hizmet Gazetesi


TERÖRİSTLERİ YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARIMIZLA VURDUKAK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ; Zeytin Dalı harekatı için kritik öneme sahip Burseya Dağı’nın alınmasında kullanılan silahların yüzde 75’e yakınının yerli olduğunu belirterek yerli ve Milli Savunma Sanayimizdeki son yıllarda gelinen noktanın önemli olduğunu söyledi.


Başkan Filiz yaptığı yazılı açıklamada “Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı´nda Afrin´in kuzeydoğusunda stratejik önemdeki Burseya Dağı´nı ele geçirdi. Kahraman Türk askerimiz zirveye şanlı Türk bayrağımızı dikti. Dağda terör örgütünün inşa ettiği tünel ve sığınaklar da bulundu. Tünellerde teröristlerin gözetleme noktaları, silahları, haberleşme araçları ve yaşam malzemeleri’nin yanısıra örgüte ait çok sayıda uyuşturucu madde de ele geçirildi. Stratejik Burseya Dağı´nın ele geçirilmesiyle birlikte, Kilis; teröristlerin menzilinden çıkıyor. Roket ve katyuşalar, bu bölgeden artık Kilis´i hedef alamayacak. Ayrıca bu bölgede gözetleme kulesi ve örgütün eğitim kampları da vardı. 16 yıl önce yüzde 80 oranında dışa bağımlı ve uluslararası silah şirketlerinin tekelinde olan Türk Savunma Sanayii’nin ihtiyaçlarının yüzde 60’ı artık yurt içinden sağlanıyor. 16 yıllık süreçte birçok millî projemiz hayata geçirildi. Millî tank ALTAY, zırhlı araçlarımız KİRPİ, KOBRA, MİLGEM Millî Korvet, ANKA ve BAYRAKTAR İnsansız Hava Araçlarımız, ATAK Taarruz Helikopterleri, HÜRKUŞ Temel Eğitim Uçağı, STAMP (Stabilize Makineli Tüfek Platformu-Deniz ve Kara araçları için), Millî Piyade Tüfeği, SOM, Seyir Füzesi, Cirit, Tank Savar, OMTAS-Orta Menzilli Tank Savar, UMTAS-Uzun Menzilli Tank Savar, HİSAR Hava Savunma Sistemi ile 1. ve 2. GÖKTÜRK Uyduları ilk akla gelenler” dedi. 
 
Başkan Filiz; “ Türkiye´yi NATO´nun silahlarıyla bir terör örgütünün vurmasına göz yumanlar, ses çıkarmayanlar , bunlara silah verenler ve geri almayanlar, şimdi bize akıl öğretmeye kalkıyorlar. ‘Aman harekat kısa sürsün’, ‘Sınırlı olsun’ diyorlar. Türkiye´nin kimsenin aklına ihtiyacı yoktur. Hele sizin gibi iki yüzlülerin aklına hiç mi hiç ihtiyacı yoktur.Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği üzere “ Bölge huzur ve güvene kavuştuktan sonra bölgenin yönetimi teröristlerin elinden alındıktan sonra , bölge orada yaşayan gerçek sahiplerine bırakılacaktır” dedi.  
” 


30.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018