MAKSİAD’TA YATIRIM VE TEŞVİKLER ANLATILDI | Denizli Hizmet Gazetesi


MAKSİAD’TA YATIRIM VE TEŞVİKLER ANLATILDIMakine Sanayicileri İş Adamı Derneği tarafından düzenlen seminer ile işadamlarına, vergide gündem, vergisel teşvikler ve vergi incelemeleri anlatıldı.


Denizli’de makine üreticilerini bir araya getiren Makine Sanayicileri İş Adamı Derneği, düzenlediği eğitim seminerleri ile üyelerini güncel konular ve sistemler hakkında bilgilendirmeye devam ediyor. MAKSİAD’ın bu ay ki eğitim seminerinin konusu ise yatırım teşvik sistemi ile getirilen vergisel teşvikler, nakit sermaye artışının şirkete getirdiği vergisel avantajlar, taşınmaz satış kazancında kurumlar vergisi ve katma değer vergisi istisnaları, vergi incelemelerinde mükellef hakları, vergisel işlemlerde yapılan usul hatalarının düzeltme yolları ve diğer vergisel avantajlar oldu.  
 
MAKSİAD’ta düzenlenen eğitim seminerine Makine Sanayicileri İş Adamı Derneği Başkanı Mehmet Sarı, yönetim kurulu üyeleri ve işadamları oldu. Seminerin konuşmacısı olan eski Gelirler Başkontrolörü ve Vergi Başmüfettişi olarak uzun yıllar Maliyede görev yapan Dr. Çağlan Ahmet Gençer oldu.  
 
Slayt eşliğinde katılımcılara vergi ve teşvikler hakkında bilgi veren Dr. Çağlan Ahmet Gençer, birçok doğru bilinen ve yanlış yapılan işlemler olduğunu belirterek, bu işlemlerin işletmelere büyük zararlar verdiğini hatırlattı. Örnekler ile işadamlarına yeni vergi sistemleri hakkında ve vergi teşviklerini anlatan Dr. Çağlan Ahmet Gençer, firmaların vergi konusunda uzman kişilerden bilgi almasını istedi.  


29.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018