TARİKAT YAPILANMALARINI MECLİS ARAŞTIRSIN | Denizli Hizmet Gazetesi


TARİKAT YAPILANMALARINI MECLİS ARAŞTIRSINCHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, vergi muafiyeti tanınmış vakıflar arasında devlet protokolüne dahil edilen tarikatların bulunduğunu belirterek bu konudaki açıklamalarını sürdürdü.


Milletvekili Arslan, “Yeni bir 15 Temmuz olmasın diye uyarıyoruz. Tarikatları önce elllerinizle besleyip bakanlıkları paylaştırıyorsunuz, sonra da develetin ve milletin başına bela ediyorsunuz. Böyle devam ederse FETÖ gider, öteki gelir. Darbe fırsatçılığını eline geçiren tarikatların pay kapma kavgası şimdi vakıflar eliyle devlet protokolüne dadandı. Hangi bakanlığı ele geçirmişlerse şimdi o bakanın arkasında saf tutacak olan tarikatlar hem vergiden bağışık olacak, hem de kendini devletin ortağı sayacaktır. Oldu olacak bu tarikat liderleri devlet töreniyle karşılansın, devlet töreniyle gömülsün. Tarikatların başımıza açacağı bela konusunda Meclis’e geçen yıl verdiğim araştırma önergesinin gündeme alınmasını teklif ediyor ve araştırılmasını istiyorum” ifadesini kullandı. 
 
DEVLETE ADALET TARİKATLA GELMEZ 
Milletvekili Arslan “Getirisi götürüsünden fazla olan bu tarikatlar hangileri? Bunlar hangi bakanlığa, hangi ekonomik ve siyasi güce hükmediyor, eğitimden barınmaya, yardım adı altında din tüccarlığına kadar nasıl serpiliyor? Devlete kuruş vergi vermeyenler hangi bakanlık bütçesinden, hangi Saray kaleminden ne kadar besleniyor? Nasıl ki ülkemizde faaliyette bulunan STK’lar kayıt altında ise bu tarikatların da adlarının, şubelerinin, önderlerinin, yönetimlerinin, hedeflerinin, örgütlenme modellerinin, gelir kaynaklarının, eğitim, ticaret ve barınma ağlarının, devlette edindikleri yerlerin, laik, demokratik Cumhuriyete, hukuk düzenine aykırı eylem ve işlemlerinin olup olmadığının araştırılması, özellikle 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından büyük önem taşımaktadır. 
 
TARİKAT YAPILANMALARINI MECLİS ARAŞTIRSIN  
Laik Cumhuriyetin karşı karşıya bırakıldığı bu tarikat yapılanmalarının olağan sayılması, FETÖ ile mücadelede onlardan medet umulması devleti çökertir, nitekim çökertmiştir. Bunların acilen gelir kaynaklarının, devletteki nüfuz ağlarının belirlenmesi, laik devlete, seküler topluma ve rejime aykırı eylem ve işlemlerinin önüne geçilmesi amacıyla bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulması gerekiyor. Meclisi bir yıldır göreve çağırıyoruz, artık yeter!” 


25.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018