60 İŞ ADAMI İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ | Denizli Hizmet Gazetesi


60 İŞ ADAMI İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜDenizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 60 iş adamı arasında ´Okul Sektör İşbirliği Protokolleri´ imzalandı.


Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Denizli´deki 60 iş adamı ile gerçekleştirilen iş birliği protokolüne Vali Hasan Karahan, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep Altın, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve iş adamları katıldı 
Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2018 yılının mesleki eğitim yılı olacağını belirterek "Meslek Liselerinin istihdamı, atölyelerin güçlendirilmesi, iş birliği anlamında çalışmaları içeren bir protokol. Bu iş birliği artarak devam edecektir. 60 adet protokol ile okullarımızın neferi, hamisi gibi her gün gelin, her hafta gelin. En az bizim gibi okullarımızın atölyelerinde, iş birliği protokolleri yapalım, bu çocuklarımızın geleceğine ışık tutalım. İşte bu sebeple mesleki eğitim diyoruz. 2018 yılı mesleki eğitimin gelişim ve değişim yılı olarak ilan ediyoruz" dedi. 
 
Bu projenin Türkiye´ye örnek olmasını dileyen Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Dr. Recep Altın, "Birlikte çalışma boyutunda her türlü adımlar atıldı. Aslında burada en güzel örneklerinden birini görüyoruz. Birlikte okullarımıza sahip çıkma, okullarımızı birlikte paylaşma, öğrencilerimizi birlikte istihdam etme. Türkiye´de bu protokoller diğer illere de yayılır. Bizlerde Bakanlık olarak mesleki eğitimi öncelikli hale getirmeye çalışıyoruz. Geleceğe yönelikte çalışmalarımız var. Dört sıfır diye bir dalga geliyor, İnavasyon, internet ile ilgili neler yapacağımızı 2023´e yönelik çalışmalarımızı yakında paylaşacağız." Denizli Valisi Hasan Karahan da bir anısını anlatarak, "Emeğe saygı, alın terine saygı maalesef yok. Lafta var, konuşurken, alın teri ile kazanılan para en helal rızıktır diye lafta çok ama fiiliyatta onumu çarparız, devletimiz dolandırırız. Devlete kapağı atarız, SSK´sı varsa haydi bakalım kurtulduk. Bu anlayışı değiştirmemiz lazım. Böyle bir anlayış ile hiç bir memleket kalkınamaz, büyüyemez gelişemez. Pahalı bir yatırım, atölye, eğitici, 10 misli masraf ile yapılan bu yatırım en iyi şekilde kullanmamız lazım. Fabrikalarınız sizin değil bizimse, bizim atölyeler bizim değil sizin, nasıl ihtiyacınız varsa, gelin birlikte tepe tepe kullanın milletin malı milletin menfaati için kullanılsın" ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmaların ardından iş adamları ile protokoller imzalandı. (İHA) 


25.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018