PAMUKKALE’DE METRUK BİNALAR YIKILIYOR | Denizli Hizmet Gazetesi


PAMUKKALE’DE METRUK BİNALAR YIKILIYORPamukkale Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaları yıkmaya devam ediyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Mahallelerimizde vatandaşlarımızın için emniyeti açısından tehdit oluşturan metruk binaları gerekli mercilerden izin aldıktan sonra yıkımını gerçekleştiriyoruz” dedi.


Pamukkale ilçe sınırları içerisinde ikamet edilmeyen yapılar ile bir kısmının yıkılması sebebiyle yapı bütünlüğü bozulmuş olan ve her an yıkılma tehlikesi yaratan metruk binalar kontrollü bir şekilde yıkılıyor. İlçe genelinde kaymakamlık tarafından tespit edilen binalar ile muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen şikâyetler değerlendirilerek oluşturulan program çerçevesinde belirlenen metruk binalar, sahiplerinin izni doğrultusunda Pamukkale Belediyesi Fen İşleri ekiplerince 2017 yılında da yıkılmaya devam edildi. 
 
TEHLİKELİ OLAN BİNALAR YIKILIYOR 
Metruk binaların özellikle kötü amaçlarla kullanılması nedeniyle vatandaşlardan şikâyet aldıklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Mahalle sakinlerimizin, mahallerinde güvenli bir şekilde yaşamaları çok önemli. Bu nedenle, mahallelerimizde, terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi. 2017 yılında, Pamukkale Kaymakamlığı aracılığıyla belediyeye bildiren ve vatandaşların bireysel olarak başvurusu ile birlikte toplamda 22 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Gürlesin, “Mahallelerimizde çeşitli nedenlerle terk edilmiş metruk ve harabe binalar bulunuyor. Vatandaşlarımız, kötü amaçlı kullanımların ve madde bağımlısı kimselerin mekânı haline gelmesi nedeniyle özellikle çocuklarının zarar görebileceği endişesiyle bu metruk yapıların yıkılmasını istiyor. Belediyemize gelen bilgiler doğrultusunda önce bu yapıların sahipleri ile irtibata geçiyoruz, yasal prosedürü tamamlıyoruz. Gerekli izinler aldıktan sonra kontrollü bir şekilde yıkım işlemini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, maliyeti nedeniyle arsası üzerinde bulunan metruk yapıyı yıkamayan vatandaşlarımıza da yardımcı oluyoruz. Bu kapsamda 2017 yılında 22 metruk binanın yıkımını gerçekleştirdik. Şu an yıkım kararı bulunan 7 binanın da en kısa sürede yıkımını gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina varsa bize iletmeleridir. Bize bilgi verirlerse, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” diye konuştu. 
 
 
 


25.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018