3 MİLYON EURO’LUK HİBE İÇİN İMZALAR ATILDI | Denizli Hizmet Gazetesi


3 MİLYON EURO’LUK HİBE İÇİN İMZALAR ATILDIDenizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Ankara’dan Denizlili tekstilcilere yönelik 3 milyon Euro’luk hibe müjdesi ile döndü.


Kaynağı AB fonları olan hibe için Ankara’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün de katıldığı bir protokol töreni düzenlendi. İkinci Dönem Çağrı Sonuçları Basın Duyurusu ve Protokol İmza Töreni’ne Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün yanı sıra AB Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Christian Berger, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Oğuz Hamşioğlu ile aralarında DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ın da bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.Törenin açış konuşmasını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Oğuz Hamşioğlu, AB fonlarına yönelik çalışmaları ile kendilerine bu fonlardan faydalanmak üzere teslim edilen projelerin önemli olduğunun altını çizdi. 
 
“KOBİ´LER, TÜRKİYE´NİN BEL KEMİĞİ!” 
AB Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi Christian Berger ise konuşmasında, Türkiye ile AB arasındaki ilişkinin daha da ileriye götürülmesi anlamında bu tür iş birliklerinin sayısının artırılmasının önemini vurguladı. Ayrıca, KOBİ´lerin Türkiye´nin bel kemiğini olduğunu ifade etti. Son 10 yılda uygulanan programın bir çok alanda başarılar sağladığını da belirterek, salondakilere AB´nin özel sektörü geliştirme, bilim ve teknoloji ve kapasite geliştirme başlıkları altında üç farklı destek vereceğini hatırlattı. 
 
PROTOKOLÜ, DTO BAŞKANI ERDOĞAN İMZALADI 
Beraberinde DTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İmran Eraslan, Genel Sekreter Yardımcısı Akay Gündoğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı IPA Proje Uzmanları Semih Vardar ve Ümit Erol ile Bakan Özlü’nün de yer aldığı törene katılmak üzere Ankara’ya giden DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Operasyonel Anlaşma metnini imzaladı. 
 
‘TOBB’A BAĞLI KABUL EDİLMİŞ 2 ODADAN BİRİYİZ!’ 
Denizli Ticaret Odası’nın Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB Mali Programları Dairesi’ne yaptığı “Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm” isimli proje teklifi başvurusu, değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayarak desteklenmeye uygun bulundu. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, başvuruların içerisinden seçilen başarılı projelerin sahipleri arasında TOBB’a bağlı sadece iki oda bulunduğuna dikkat çekti. Erdoğan, “Proje, 3 milyon Euro bütçesiyle Denizli’de bugüne kadar yapılmış en yüksek bütçeli AB Projesi! Proje sayesinde, DTO üyesi tekstil firmalarının teknik tekstil konusunda bilgisini artıracak eğitimler, katma değeri daha yüksek tekstil ürünlerinin elde edilmesi için analizler ile bu ürünlerin üretimine yönelik firmalara danışmanlık hizmetleri, yurt içi ve dışındaki araştırma merkezleri ile ortak çalışmalar, teknik inceleme ziyaretleri ve üyelerin kullanabileceği bir araştırma merkezinin kurulması sağlanacak. Bu hizmetlerin yürütülebilmesi için ilgili tüm üyelerle toplantılar ve istişareler yapılarak, yol haritası çizilecek. Projeyi bu doğrultudaki ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde revize etmek amacıyla, anket yardımıyla veri toplamaya başladık. 120 firmadan verilerin derlenmesinin hedeflendiği anket, şu an 100 firmamıza ulaştı. Firmaların konuya ilgi duyduğu ve bilgi edinip projemize katılmaya istekli oldukları görüldü. Firmaların temsilcileri, teknik tekstil konusunda kendileri ve çalışanları için eğitim, ortak kullanıma açık bir laboratuvar ile kaplama ve kompozit ürünlerle ilgili cihazlara ihtiyaçları bulunduğunu belirtti. Seçilen grup firmaları ile Bu konuları daha detaylı olarak ortaya koymak amacıyla Şubat’ta bir çalıştay yapmayı planladık” dedi. 
 


24.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018