İSTİHDAMDA DENİZLİ’DEN BEKLENTİ YÜKSEK | Denizli Hizmet Gazetesi


İSTİHDAMDA DENİZLİ’DEN BEKLENTİ YÜKSEKTürkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Denizli’de İŞKUR tarafından yapılan çalışmaları inceledi. Genel Müdür Uzunkaya, istihdam konusunda Denizli’den beklentilerin yüksek olduğunu ifade etti.


Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına katılmak ve istihdam alanında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde incelemek üzere, Denizli’ye geldi.  
 
Uzunkaya ilk olarak Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Denizli ilinin istihdam alanında yaptığı çalışmaları değerlendiren Uzunkaya, Denizli’den beklentilerinin yüksek olduğunu dile getirdi. Kurum personeli ile yapılan toplantının ardından Denizli Valisi Hasan Karahan’ı makamında ziyaret eden Uzunkaya, Vali başkanlığında yapılan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına katıldı. İstihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde politikalar oluşturmak, plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak amacıyla düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısına katılan İŞKUR Genel Müdürü Sayın Cafer Uzunkaya Milli İstihdam Seferberliği kapsamında devam eden ve yenilenen teşvikler hakkında bilgi verdi.  
 
İİMEK toplantısının ardından, Denizli İŞKUR İl Müdürü Sayın Fatih Işık ve Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Karadeniz ile birlikte Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Uzunkaya, bölgede mesleki eğitim için planlanan 3200 m2 lik bölgeyi gezdi. Gün boyu ziyaretlerine devam eden Uzunkaya, işverenlerin de kapısını çalarak istihdam programları ve istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirme yaptı. 


24.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018