‘ÇÖPE DEĞİL TOPRAĞA AT’ | Denizli Hizmet Gazetesi


‘ÇÖPE DEĞİL TOPRAĞA AT’DOSEV yaz boyu ´´Çöpe degil toprağa at ´´ sloganıyla topladığı üç çuval meyve çekirdeğini Pazar günleri yürüyüş rotaları üstündeki uygun alanlarda toprakla buluşturuyorlar.


Denizli´nin en köklü doğa yürüyüş ve gezi gruplarından olan DOSEV üyeleri, yaz aylarında sosyal paylaşım sitelerinden duyuru yaparak Denizli halkından topladıkları 3 çuval dolusu çeşitli meyve çekirdeklerini Pazar günleri doğa yürüyüşü rotaları üstündeki uygun alanlarda toprakla buluşturmaya devam ediyor. 
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Ümit Şıracı, meyve çekirdeklerini çöpe atmaya kıyamadığını ve böyle bir çalışmaya başladığını belirterek, "Meyve çekirdekleri çöp değildir diyerek; yaz boyunca yediğimiz tüm meyvelerin çekirdeklerini biriktirdik. Kendi yediklerimizin dışında apartmanımızda, çevremizde kim varsa tüm meyve çekirdeklerinin atmamalarını rica ettim ve 3 çuval meyve çekirdeği toplandı. Kasım ayından itibaren her Pazar doğa yürüyüşümüze katılanlara bu çekirdeklerden veriyoruz ve çekirdekleri toprakla buluşturuyoruz. Baharda bunların meyve ağacı olarak doğada bulunmasını bekleyeceğiz. Biriktirdiğimiz meyvelerin içerisinde şu anda şeftali, kayısı, badem, kiraz, vişne var" Gömdüğünüz çekirdeklerden bir tek fidan çıksa bile kârdasınız. Herkesin sizin gibi yaptığını düşünün. Binlerce ağaç olur. Kısacası yediğiniz her meyvenin çekirdeğini ziyan- zebil etmeyin. Biriktirin, çöpe atmayın. Bir yerlere gömün” dedi.  
 


22.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018