ÖĞRENCİLER PERFORMANSLARIYLA BÜYÜLEDİ | Denizli Hizmet Gazetesi


ÖĞRENCİLER PERFORMANSLARIYLA BÜYÜLEDİYaylı çalgılarda eğitim gören herkesin kendilerini ifade edebilecekleri bir platform olmasını amaçlayan ve Denizlide ilk defa gerçekleştirilen Festival etkinlikleri Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla başladı.


Hakkı Güzel Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleştirilen festival etkinliklerine; Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Katılımcı Sanatçılar ve diğer davetliler katıldı. 
 
Festival de konuşan Vali Hasan Karahan; kültürel etkinliklerin önemine değinerek; ” Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğretim kadrosu, yetiştirdiği öğrencileri ve sahip olduğu imkanlarıyla ilimizin ve bölgemizin önemli ve örnek okullarındandır. Bünyesindeki yetenekli öğrenciler ile gerek ülkemiz düzeyinde gerekse ülkeler arası düzeyde başarılı olabilecek potansiyele sahiptir” dedi. Festivalde Vali Karahan, çalması zor olarak bilinen keman hakkında öğretmenlerden bilgi aldı ve kemanı çalmayı denedi.  
 
Şehir dışından liselerin ve üniversite düzeyindeki katılımcıların da aralarında olduğu Festival bu gün gerçekleştirilen açılış programı ile başladı. 3 gün sürecek olan festivalde yaylı çalgı eğitimi alan sanatçılar sahne alacak ve atölye çalışmaları gerçekleştirecek. Festival açılışının ardından okuldan ayrılan Vali Hasan Karahan daha sonra Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi ile Yeşilköy İşitme Engelliler İlk ve Orta okulunu ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi. 
 
 
 


17.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018