DENİZLİ SANAYİSİNE MİLLİ EĞİTİM DESTEĞİ | Denizli Hizmet Gazetesi


DENİZLİ SANAYİSİNE MİLLİ EĞİTİM DESTEĞİDenizli’de sanayi sektörünün yaşadığı teknik eleman sıkıntısına çözüm üretmek amacıyla Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışma başlattı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmuz Oğuz, 2018 yılında Meslek Liseleri konusunda 60 sanayici, oda ve dernekler ile protokol imzalanacağını ve ihtiyaca göre meslek liselerinde sanayiye eleman kazandırılacağını belirtti.


Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyerek, eğitimde alanında Denizli’nin 2017 yılını değerlendirdi ve 2018 yılında eğitim alanında yapılacak çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Denizli’nin 2017 yılında eğitim alanında önemli çalışmalara ve projelere imza attığını belirten Oğuz, “Denizli 2017 yılında okul öncesi eğitiminde Ege’de birinci, Türkiye’de de 3. oldu. Diğer yandan en önemli çalışmalarımızdan biride Türkiye’de okullarda okutulacak kitapların Denizli’deki hocalarımız tarafından hazırlanması. Denizli bazı projelerde de Türkiye’ye örnek olarak pilot il seçildi. E-Ehliyet sınavında Denizli, pilot il uygulamasında yer alarak ilk E-Ehliyet sınavı yapan il oldu” dedi.  
 
‘TAM GÜN EĞİTİME GEÇİLİYOR’ 
Denizli’de 2020 yılına kadar tüm okullarda tüm gün eğitime geçileceğini belirten Oğuz, “Şuanda tam gün eğitim sisteminde Denizli diğer illere göre çok iyi durumda. 2020 yılında Denizli’de tüm okullarda tam gün eğitime geçilecek ve eğitim kalitesinde Denizli Türkiye’nin en iyi illeri arasında üst sıralara yükselecek” dedi. 
 
MESLEK EĞİTİM LİSELERİ PROJESİ 
Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli sanayisinin ara ve teknik eleman konusunda yaşadığı sıkıntılara kayıtsız kalmadıklarını ve 2018 yılında meslek liseleri için eylem planı hazırlandığını belirterek, “Denizli’de 2018 yılında meslek liseleri gündemimizde olacak. Önümüzdeki hafta 60 işadamımız ile birlikte önemli bir protokole imza atacağız. Bu protokol ile birlikte gençlerimizi meslek liselerine yönlendireceğiz ve Denizli sanayisine ara ve teknik eleman kazandıracağız” dedi.  
 
‘İSTİHDAMI TAKİP EDİLECEK’ 
Meslek Liselerinin teknik donanımları ve eğitim sistemlerinin sanayiciler ile birlikte yapılacağını ve bu okullardan mezun olan öğrencilerin işlerinin de hazır olacağını belirten Oğuz, “Okullarımız sanayimize göre şekillenecek ve sektöre göre mezunlar verecek. Okullarımızdan mezun olan öğrencilerimizin işleri de hazır olacak. Bu öğrencilerimizin istihdam edildiği yerlerde de denetimler yapacağız ve takip edeceğiz” dedi.  


12.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018