CHP’DEN OHAL’E TEPKİ | Denizli Hizmet Gazetesi


CHP’DEN OHAL’E TEPKİ20 Temmuz 2016’da ilan edilen OHAL’in uzatılmasına tepki gösteren CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, OHAL’in insan hakları ve özgürlüklerine yönelik bir darbe haline geldiğini belirtti.


CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla OHAL’in uzatılmasına tepki gösterdi. Türkiye’nin 18 aydır OHAL rejimi ile yönetildiğine dikkat çeken Ertemur, 20 Temmuz 2016 tarihinde alınan ve halen devam eden OHAL uygulamalarının artık, insan haklarına ve özgürlüklerine yönelik bir darbe haline geldiğini ifade etti.  
Darbe ve darbecilerle mücadele bahanesiyle ile OHAL’in başladığını belirten CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, “Darbe ve darbecilerle mücadele bahanesi ile başlayan OHAL, gelinen süreçte iktidar partisinin karşısında duran tüm muhalif kesimlere yönelik bir sindirme operasyonuna dönüşmüştür. AKP iktidarı ilk günden bu yana, darbecilerle mücadele değil, tek adam düzeninin karşısında demokrasiden yana olan kesimlerle mücadele etmektedir. Her geçen gün baskının sınırları genişlemekte ve sağcı solcu ayırmadan toplumun büyük bir kesimi terörist olarak suçlanmaktadır. Toplumda açılan çatlaklar genişletilerek derin çukurlar haline getirilmektedir” dedi.  
 
Artık OHAL’in kaldırılması gerektiğini ifade eden Ertemur, “Türkiye’nin kurucu partisi kimliği ve tarihsel sorumlulukları doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ülkemizin Bu olağanüstülüğü normalleştirmeye çalışanlara karşı CHP, Demokratik Kitle Örgütleri ve Sendikalar olarak bir kez daha ifade ediyoruz; OHAL’e artık yeter, OHAL kaldırılsın, demokrasi istiyoruz” dedi.  
 


12.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018