BULDAN’DA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU | Denizli Hizmet Gazetesi


BULDAN’DA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDUBuldan Belediyesi tarafından yürütülen “Yeniden Yeşil Buldan” projesi çerçevesinde, Buldanlı çocuklar 2000 fidanı toprakla buluşturdular.


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın iki yıl üst üste yılın yerel yöneticisi seçilmesine neden olan “Yeniden Yeşil Buldan” projesinin ayaklarından biri olan fidan dikimi, Yeşil Buldan Çevre Gönüllüsü çocuklarla gerçekleşti. İlçenin Yeni Mahalle TOKİ konutları altındaki alanda gerçekleştirilen ve Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’ın da katıldığı fidan dikiminde, fıstık çamı, tespih ağacı, Himalaya sediri, ceviz, çınar, süs elması, süs eriği ile ıhlamurdan oluşan toplam 2000 fidan toprakla buluşturuldu.  
 
Ağaç dikiminde bir konuşma yapan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, 1994 yılında geçirdiği büyük orman yangını ile büyük bir felaket yaşayan Buldan’da o yıldan beri sürdürülen çalışmalarla epeyce bir mesafe alındığını ve yeniden yeşil bir Buldan oluşturma çabalarının meyvesini vermeye başladığını belirterek, yürütülen proje ile sürdürülebilir ekolojik uygulamaların çocuklara aktarılması, çocukların ağaçları tanımalarının sağlanması ve yaşadığı çevreye sahip çıkmasının amaçlandığını söyledi.  
 
 


10.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018