PAÜ HASTANESİ AFET EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADI | Denizli Hizmet Gazetesi


PAÜ HASTANESİ AFET EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADIPamukkale Üniversitesi Hastanelerinde 2017 yılı Hastane Afet Planında (HAP) yer alan eğitim ve tatbikatlar, her birimin farklı özelliğine göre planlanarak tamamlandı.


Eğitimlerde, Afet Yönetim Birimi Sorumlusu Osman Dirmilli tarafından ‘Hastaneler için afet nedir, neler afet kapsamında değerlendirilir, afet öncesi, afet anı ve afet sonrası afetin tipine göre nasıl hareket edilmesi’ gerektiği hakkında bilgi verildi. Afetler gruplandırılarak, her birimin afet tipine göre nasıl davranması gerektiği tatbiki olarak birimlerin bulunduğu mahallerde gösterildi. Hastanede tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının afet anında zarar görmeden tahliyeleri ve nakilleri için gerekli tüm tedbirler alınırken, araç-gereçler tedarik edildi, tatbiki olarak her birimde uygulama yapıldı Bütün personele yangın tüpü ve yangın hortumlarının kullanımı tatbiki olarak gösterilerek, yangın tüpü ve hortumların kullandırılması sağlanırken, deprem, sel-su baskını, fırtına, acile başvuran yaralı veya hasta gibi afetler için de gerekli eğitimler ve tedbirler sağlanarak personel bilgilendirildi. 
Afet Yönetim Birimi Sorumlusu Osman Dirmilli, “Yaptığımız risk analizine göre; hastanemizin en büyük riskinin yangın çıkması sebebiyle, hastanemiz A,B ve C bloklarda yangın güvenlik sistemi kurulmuş, diğer bloklardaki duman dedektörleri ve alarm sistemleri merkezi otomasyon sistemine bağlanarak 24 saat gözetim altına alınmıştır” dedi. Dirmilli, 2017 yılında tamamlanan 930 sayfalık PAÜ Hastane Afet Planı (HAP) içeriği gereği hastanenin her alanda olduğu gibi meydana gelebilecek afetler içinde 24 saat görev ve hizmette olduğunu söyledi. 


09.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018