KANALİZASYON İSYAN ETTİRDİ | Denizli Hizmet Gazetesi


KANALİZASYON İSYAN ETTİRDİDenizli’nin Çivril İlçesi’ne bağlı Yukarı Çapak Mahallesi’nde kanalizasyon hattından gelen pis suların tarlalara akması, üreticilerin tepkisine neden oldu. İki mahallenin atıklarının bu kanalizasyon ile ürünlerin yetiştiği tarlalara bırakıldığını iddia eden mahalle sakinleri, yetkililerin duruma el atmasını istedi.


DESKİ tarafından Çivril’in Yukarı Çapak Mahallesine yapılan kanalizasyon hattının köy meydanına akması mahalle sakinlerinin tepkisini çekiyor. Kanalizasyonun köyün dışarısına kadar götürülmediğini ve denetleme olmadığı için firma tarafından kanalizasyonun atıklarının köy meydanına bırakıldığını iddia eden mahalle sakinleri “Kanalizasyonun aktığı yerlerde sebze bahçelerimiz var. Buralarda sebze yetiştiriyoruz ve hayvanlarımız otluyor” dedi. 
 
Mahallenin iki kanalizasyon hattı ile atıklarının toplandığına dikkat çeken Nuri Demirhan “Mahallemizin atıklarını iki hat şeklinde toplayıp köyün çıkışında iki hattı birleştirip dereden götürerek köyün dışına bırakacaklardı. Ama iki hattı döşediler birleştirmeden ikisini de açığa akacak şekilde bırakıp gittiler. Daha en az 300 metre daha hat döşenip atık suların köyün dışına çıkması gerekiyordu” dedi. 
 
Kış ayları olmasına rağmen atık su kokusundan evlerinde duramadıklarını belirten İsa Çetin “Kanalizasyonu köyün içine bıraktılar bildiğimiz kadarıyla daha ileriye götürülüp köyün dışına akacaktı. Ama denetleme olmadığı için firma burada bıraktı. Burası köyün meydanı herkes buraya sebze ekiyor. Şimdi bile kokudan durulmuyor yazın havalar ısındı mı koku sinek ve hastalıktan başımızı alamayız” dedi. 


08.01.2018İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018