DENİZLİ, 2017’DE 1300 GİRİŞİMCİ KAZANDI | Denizli Hizmet Gazetesi


DENİZLİ, 2017’DE 1300 GİRİŞİMCİ KAZANDIDenizli Ticaret Odası (DTO)’nın düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Kurslarını tamamlayan 230 girişimci adayına daha sertifikaları verildi.


Denizli Ticaret Odası’nın Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Denizli Merkez Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğiyle düzenlediği Girişimcilik Kursları devam ediyor. Bu çerçevede kursları başarıyla tamamlayan 230 girişimci adayı için DTO Toplantı Salonu’nda sertifika töreni düzenlendi. 
 
Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi eğitmenleri aracılığıyla 2017 yılı boyunca Denizli Ticaret Odası’nda toplam 1300 kişiye eğitim verildiğini söyleyen Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, girişimcilerin ülke ekonomisine katkı sağlayacaklarına inandıklarını ifade etti.  
 
“GİRİŞİMCİLERİMİZİN YANINDAYIZ’ 
“Her girişimci, yeni bir iş kapısı açmakta ve ek istihdam sağlamaktadır” diyen Başkan Erdoğan, KOSGEB’e ve İŞKUR’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Girişimciliği önemsediklerini de dile getiren Başkan Erdoğan, “Yeni bir iş yeri, yeni istihdam anlamına gelir. Bizlerden kurs alıp iş yeri açanların yanında olmaya devam ediyoruz. İş yerlerinin açılışında ve devamında da onlarla sürekli temas halindeyiz. İşleriyle ilgili her türlü konuyu, her fırsatta istişare ediyoruz. Girişimcilik demek, istihdam demek; ülke ekonomisine katkı sağlamak demektir. Sertifika alanlara bundan sonraki iş hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. 
ACAR: “KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK” 
Başkan Erdoğan’ın ardından konuşan KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar, KOSGEB’in destekleri hakkında bilgi verdi. KOSGEB’in kapısının girişimcilere daima açık olduğunu ifade eden Acar, “KOBİ’lerimiz ve girişimcilerimiz, müdürlüğümüzün resmi internet sitesinden yararlanabilecekleri gibi 444 15 67 numaralı çağrı merkezimiz ile de irtibata geçebilirler. Ayrıca, bizim de her zaman bilgi almak isteyenlere kapımız açık. İstedikleri zaman kendileri ile görüşürüz” diye konuştu.  
 
“GİRİŞİMCİLİK DENİZLİ’NİN RUHUNDA VAR” 
İŞKUR Müdürü Fatih Işık ise, Denizli insanlarının girişimcilik ruhunun ön planda olduğunu belirterek, “Denizli’de insanlar, biraraya gelerek şirket kurmaktadırlar. Sizler de girişimciliğin ilk basamağı olan bu kurslara katılarak, girişimcilik için en güçlü aday olduğunuzu gösterdiniz. Başarılar diliyorum. 230 sertifika daha dağıttık. Birer kişi istihdam etseler, 460 çalışanı olan bir fabrika demektir” dedi.Konuşmaların ardından girişimci adaylarına sertifikaları verildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.  


27.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018