ARSLAN’DAN KHK ELEŞTİRİSİ | Denizli Hizmet Gazetesi


ARSLAN’DAN KHK ELEŞTİRİSİYeni çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili yazılı açıklamada bulunan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, KHK’ların demokratik hukuk devletinin çöküşü olduğunu belirtti.


Kanun Hükmündeki Kararnamelerle ilgili olarak yazılı açıklamada bulunan CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, KHK’ların muhalifler üzerinde uygulandığını iddia etti. Kanun Hükmündeki Kararnameler ile hukuk devletinden uzaklaşıldığını belirten Arslan, “Bu kararnameler ülkemizde demokratik hukuk devletinin çöküşünü göstermektedir, örtülü af niteliğindedir. Parlamenter sistemin bitişidir. Eğer bugün Ahmet Şık’ın mahkeme savunması yarıda kesiliyorsa, duruşmadan çıkarılıyorsa, bu Türkiye’nin susturulmak istenmesinin bir göstergesidir. Bugün darbe ve terörle mücadele bahane edilerek otoriter bir rejim devreye sokuluyorsa, her şey tek adamın inisiyatifinde yürütülüyorsa, bunun tüm kurum ve kuralları genişletilerek muhalifler üzerinde uygulanıyor. Yayınlanan o metin aslında bir KHK değil, demokrasinin idam fermanıdır, parlamentonun yetkilerinin budanmasıdır. Bu metinler, yargıyı tümüyle avcunun içine almak isteyen bir padişah özentisinin açıkça kimi yargı üyelerinin özlük haklarına ve kadrolarına kadar dağıtılan bir ulufedir” dedi.  
 
CHP’nin bu tür hukuksuzluklara, sokağın KHK eliyle silahla ve şiddete teslim edilmesine asla izin vermeyeceğini belirten Arslan, “CHP olarak bu tür hukuksuzluklara ,sokağın KHK eliyle silaha ve şiddete teslim edilmesine, yeni bir derin devlet kabusuna, yine bir kan gölüne asla izin vermeyeceğiz. Çok açık bir gerçek var: Darbeciler içeride ama fikirleri hala iktidardadır. 15 Temmuz’da bütün millet birleşmişti, şimdi bu milletin arasına nifak sokmaya, milleti birbirine düşürmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğiz. Toplumun büyük bir bölümü bu KHK ile potansiyel şüpheli yerine konmuş, vatandaşa bu saatten sonra dayak yememek, canını kurtarmak için terörist olmadığını ispatlama yükümlülüğü verilmiştir” dedi.  
 


26.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018