LÜKS ARABA FİYATINA GÜVERCİN: 80 BİN TL | Denizli Hizmet Gazetesi


LÜKS ARABA FİYATINA GÜVERCİN: 80 BİN TLBu yıl 4.sü düzenlenen Türkiye geneli güvercin festivali kapsamında ilk kez yapılan yarışlarda en güzel güvercinler seçildi.Festivalde fiyatı lüks arabayla eşdeğer güvercinlerin sahibi Muharrem Tuna, mezatta aldığı 80 bin liralık teklifi geri çevirdi.


Nazilli’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve yoğun katılım nedeniyle açık havada yapılan festival soğuk havaya rağmen yoğun katılımla gerçekleştirildi. Nazilli Belediyesine ait çok katlı otoparkın teras katında termometrelerin neredeyse sıfır dereceyi gösterdiği bir havada gerçekleştirilen festival, soğuk havadan dolayı birçok hobicinin güvercinlerinin hasta olma riskini göze alamadıkları için geri dönmesine rağmen 2 binden fazla güvercin yarışlara katılırken binden fazla Güvercin, Kanarya, Muhabbet Kuşu, Hint Bülbülü, Sultan Papağanı ve Denizli Horozu satışa sunuldu. 
2 gün süren etkinliklerin ilk gününde festivale ev sahipliği yapan Nazilli Güvercin Derneği’nde gerçekleştirilen mezatta binlerce güvercin açık artırmayla alıcı buldu. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın yalnız bırakmadığı güvercinseverler birbirleriyle hasret gidermelerinin yanı sıra güvercin alışverişi yapmayı da ihmal etmedi. Tanıtım amacıyla Eskişehir’den Nazilli’ye getirilen Safran türü güvercinler ise festivalin en ilgi çeken güvercinleri oldu. Fiyatı lüks arabayla eşdeğer güvercinlerin sahibi Muharrem Tuna, mezatta aldığı 80 bin liralık teklifi geri çevirdi. Tuna, festivalde açık artırmaya sunduğu 5 bin liralık bir güvercinden elde ettiği geliri ise söz verdiği gibi derneğe bağışladı. 
5 bin TL ile güvercine en yüksek fiyatı veren Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’da Tuna’nın bu jestine karşılık güvercini tekrar sahibine geri iade etti ve 5 bin TL’yi de derneğe bağışladı. Safran türü güvercinin sahibi Muharrem Tuna ise Türkiye’de sadece kendilerinin ürettiği güvercinlerine daha önce de lüks araba teklif edildiğini ancak halen üretim aşamasında olduğu için güvercinlerini 2018 yılı içerisinde satışa sunabileceğini, Nazilli’ye tanıtım amacıyla getirdiğini söyledi.(İHA) 
 


25.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018