KIŞIN ORTASINDA SOKAĞA ATILDILAR | Denizli Hizmet Gazetesi


KIŞIN ORTASINDA SOKAĞA ATILDILARDenizli’de ev kiralarını ödeyemedikleri için mahkeme kanalıyla evlerinden dışarı atılan aileye, Denizli Yardımlaşma ve Dayanışma Platformu ile Denizli Trafik ve Yol Yardımlaşma Grubu’nun üyeleri sahip çıktı. 3 çocuğu ile sokakta kalan ailenin eşyaları grup üyesi olan bir vatandaşın deposuna yerleştirilirken, ailede yine hayırseverler tarafından 3 günlüğüne tutulan apartta yerleştirildi.


Denizli’de yürekleri sızlatan olay Kıbrısşehitler Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde kiralarını ödemedikleri gerekçesiyle mahkeme kanalıyla evlerinden çıkartılan anne ve 3 çocuğu gece saat 22:00’de kadar, evlerinin önüne çıkartılan eşyalarının başında bekledi. Cep telefonlarının kesik olmasından dolayı bir birine ulaşamayan baba ise akşam işten geldiğinde eşyalarının ve ailenin sokakta olduğunu gördü.  
 
Soğuk havada sokakta kalan ailenin yardımına ise Denizli Yardımlaşma ve Dayanışma Platformu ile Denizli Trafik ve Yol Yardımlaşma Grubu’nun yardım sever üyeleri koştu. Sosyal medya üzerinden ailenin sokakta kaldığını öğrenen grup üyeleri, talihsiz ailenin yaşadığı bu drama duyarsız kalmayarak yardımına koştu. Araçla ailenin yanına gelen grup üyeleri, ailenin eşyalarını araca yükleyerek bir depoya taşıdı. Diğer yandan sokakta kalan ailenin kalacağı yerde yine grup üyeleri tarafından temin edildi. Aile, parası yine grup yöneticileri tarafından karşılanan ve 3 günlüğüne tutulan bir aparta yerleştirildi. Eşyalarıyla birlikte kiralarını ödemedikleri için sokağa atılan aile ise şimdi Denizli halkının yardımını bekliyor.  


25.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018