3 YILDA 3.LİG KAPISINDA | Denizli Hizmet Gazetesi


3 YILDA 3.LİG KAPISINDAAltay VAROL Denizli’nin en eski amatör takımlarından biri olan ve 4 sezon önce sahaya çıkamayacak hale gelen Çal Belediyespor, 3 sezonda elde ettiği başarılarla 3.Ligin kapısını zorluyor. Hizmet Gazetesi Yazarı Altay Varol’un sorularını cevaplandıran Çal Belediyespor Onursal Başkanı ve Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Çal Belediyespor’la toplum barışını arttırmayı ve bölgeye yeni bir heyecan getirmeyi arzuladıklarını söyledi.


Bölgesel Amatör Lig (BAL) 8.Grup’ta yer alan ve sezonun ilk yarısını 32 puanla 3.sırada tamamlayan Çal Belediyespor, şampiyonluk hedefine ulaşmak ve tarihinde ilk defa 3.Lige çıkabilmek için mücadele ediyor. Son 2 haftada önce Torbalı Belediyespor son maçta da Sandıklıspor maçlarında 90+3.dakikalarda yediği gollerle 4 puan kaybederek ilk yarıyı lider bitirme şansını kaybeden Çal Belediyespor’da yönetim transfer çalışmalarına yoğunlaştı. Bazı oyuncularla yollarını ayıracak olan Çal Garası, forvet, hücuma dönük orta saha ve kanatlara takviye yapmak için çalışıyor.  
TÜM BÖLGE ORTAK BİR HEYECAN YAŞIYOR 
Amatör kulüplerin büyük imkansızlıklarla ayakta kalmaya çalıştığını belirten Fethi Akcan, “Çal Belediyespor biz göreve başlamadan önce sahaya çıkacak imkanı bile kalmayan bir kulüptü. 2. Amatör Küme’de aldığımız kulübü 1.Amatör Küme ve Süper Amatör Küme’de şampiyon yapıp BAL’a taşımayı başardık. BAL’daki ilk sezonumuzda da başarılı şekilde yolumuza devam ediyoruz” dedi. BAL’daki mücadelenin 3.Ligden hiçbir farkı olmadığını ifade eden Akcan, “BAL’a çıkmamızla birlikte sadece Çal’dan değil, çevre ilçelerden de büyük destek gördük. İç saha maçlarımıza çevre ilçelerden minibüs ve otobüslerle futbolseverler geliyor. Çal’daki maçlarda ilçede adeta bir karnaval havası oluşuyor. Sportif başarı elbette çok önemli ama sporun birleştirici gücünü görmek bizi daha çok sevindiriyor. Çal Belediyespor’a Çallıların yanı sıra Çivril, Baklan, Bekilli gibi komşu ilçelerimizden de büyük destek verilmesi, bölgede sporun gelişmesi, bölge halkının bir amaç doğrultusunda hiçbir siyasi veya etnik görüş olmadan yan yana sevince veya üzüntüye ortak olması, ellerinden tuttukları çocuklarıyla, omuzlarında Çal Belediyespor atkısıyla evlerinden çıkıp stada giden anne babaların yüzündeki mutluluk yaptıklarımızın ne kadar doğru olduğunu ortaya koyuyor” dedi.  
Tüm bölgenin ihtiyacını karşılayacak spor tesislerinin yapılması halinde spora olan ilginin artacağına inandığını belirten Fethi Akcan, “İlçelerde oturan 12-13 yaşındaki yavrularımız bizim gibi kulüplerin alt yapısında futbola başlıyor. Onlar ve aileleri için Çal Belediyespor gibi kulüplerin ayakta durması, başarılı olması ve sporcu yetiştirmesi çok önemli. Sportif başarıyı elbette çok önemsiyoruz ama bölgemiz insanının bu tür aktivitelerin içinde olmasını daha çok arzuluyoruz” dedi. Sezonun ilk yarısında şanssız puan kayıpları yaşadıklarını belirten Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Son iki maçta uzatma dakikalarındaki golleri yemesek bugün liderdik. Ancak bu kayıpları telafi edeceğimize inanıyorum. Takıma takviye ile ilgili teknik heyetimizle birlikte çalışıyoruz. En az 3-4 futbolcuyla anlaşmak istiyoruz” dedi. Akcan, BAL 8.Grup’ta zirve yarışına Çal Belediyespor ve Kale Belediyespor gibi Denizli’nin iki güzide kulübünün ortak olmasının Denizli için sevindirici olduğunu da sözlerine ekledi.  


21.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018