ALTYAPI ÇALIŞMALARINA TARİHİ ESER ENGELİ | Denizli Hizmet Gazetesi


ALTYAPI ÇALIŞMALARINA TARİHİ ESER ENGELİDenizli’nin Tavas İlçesi’nde altyapı çalışmaları sırasında ortaya çıkan tarihi eserler kalıntıları, çalışmaların durmasına neden oldu. Bölge giden Müze Müdürlüğü yetkileri tarihi eser kalıntıları üzerinde inceleme yaptı.


Tavas’ta devam eden altyapı çalışmaları sırasında ortaya çıkan tarihi eser kalıntıları herkesi şaşırttı. Kanalizasyon kazısı sırasında ortaya çıkan tarihi eser kalıntıları nedeniyle, belediye ekipleri çalışmalarını durdurdu ve durumu Müze Müdürlüğü yetkililerine bildirdi. Tarihi eser kalıntıların çıktığı bölge gelen Müze Müdürlüğü ekipleri, ortaya çıkan sütun ve figürler üzerinde inceleme yaptı. Tarihi eserler kalıntıların çıktığı bölgede detaylı inceleme yapılması, kazı alanında güvenlik önlemi alındı.  
 
Bölge halkı ise kazı çalışmalarının yapıldığı bölgenin eski ören yeri olduğunu ve bundan 40 yıl öncesine kadar yerin altında bir tünelin bulunduğunu belirterek, bulunan tarihi eser kalıntılarının bu tünellere ait olduğunu iddia etti. Ortaya çıkan tarihi eser kalıntılarıyla ilgili araştırma devam ediyor.  


14.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018