PAMUKKALE SOSYAL MARKET DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR | Denizli Hizmet Gazetesi


PAMUKKALE SOSYAL MARKET DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYORPamukkale Belediyesi tarafından, ilçe sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla kurulan Pamukkale Sosyal Market, bini aşkın ailenin yüzünü güldürüyor.


İlçe sınırları içerisindeki ihtiyaç sahibi tüm ailelere ulaşmak için gayret sarf ettiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Yeni kurulan bir belediyeyiz ama gerçekten de insanlarımızın sıkıntıları ile birebir ilgilenme derdindeyiz. Sosyal Market’imiz, belediyeciliğin manevi anlamda vatandaşların sıkıntıları ile dertlenildiğinin bir ispatıdır” dedi. 
Eğitimden, sağlığa, güvenlikten, sosyal belediyeciliğe her alanda öncülük eden Pamukkale Belediyesi, Pamukkale Sosyal Market ile Denizli’de bir ilki gerçekleştirdi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, göreve geldikten kısa bir süre sonra kurduğu Pamukkale Sosyal Market’ten yardım alan aile sayısı bin 45’e ulaştı. Pamukkale Belediyesi’ne yardım için başvuran ailelerin maddi durumları incelendikten sonra belirlenen kriterler çerçevesinde, Sosyal Market’te kullanılan sosyal kartlar bizzat Başkan Gürlesin tarafından dağıtılıyor. Her ay 250 TL değerinde 1000 puan yüklenen kartla vatandaşlar, gıda maddelerinin yanı sıra giysi ve ayakkabı da alabiliyor.  
 
“BELEDİYE BAŞKANININ ŞEHRİ EMİN OLMASI GEREKİR” 
Yaklaşık 1,5 yıl önce Ramazan ayında hizmet alanlarına dahil ettikleri Pamukkale Sosyal Market’tin sosyal belediyecilik anlamında en önemli girişimler biri olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sosyal Market’imiz aracılığıyla destek olduğumuz aile sayısı bin 45’e ulaştı. Yeni kurulan bir belediyeyiz ama ilk günden bugüne gerçekten de insanlarımızın sıkıntıları ile birebir ilgilenme derdindeyiz. Belediyemizin hizmet alanında olan sosyal marketimizle insanlarımızın hayatını bir nebze de olsa kolaylaştırmak için sosyal kart veriyoruz. Destek verdiğimiz ailelerde aradığımız ilk şart ilçe sınırları içerisinde yaşamaları. Her başvuruna değil, araştırma yapılarak gerçekten ihtiyacı olan ailelere sosyal kartımızı veriyoruz. Sosyal Market’imiz, belediyeciliğin manevi anlamda vatandaşların sıkıntıları ile dertlenildiğinin bir ispatıdır” dedi. Bir kentte belediye başkanının ‘Şehr-i Emin’ olması gerektiğini ifade eden Başkan Gürlesin, “Sadece yol, kaldırım ve parklarla değil sınırlarımız içerisinde elimizin ulaşabildiği bütün vatandaşlarımızın her türlü dert ve sıkıntıları ile dertlenmeli ve çözüm üretmeliyiz. Sosyal Market projemizde bu kapsamda gerçekleştirmiş olduğumuz projelerimizden bir tanesidir. Burada sosyal kart almaya hak kazanan vatandaşlarımızın maddi durumları sık sık incelenmekte ve artık bu karta ihtiyaç duymayan vatandaşlarımızın sosyal kartları geri alınmaktadır. Bu durumdan dolayı toplam dağıttığımız Sosyal Kart 1045 iken şu anda aktif olan kart sayımız 800. Bu çerçevede marketimiz daha da geliştirilerek ve daha çok insanımızın yüzünü güldürmek istiyoruz” diye konuştu. 
 
DESTEK OLMAK İSTEYENLERE ÇAĞRI  
Maddi durumu iyi olan vatandaşların Sosyal Market’e katkı vermelerinin, daha çok vatandaşa destek olmalarını sağlayacağını belirten Gürlesin, “Amaç daha fazla insana ulaşmak daha fazla insanın derdiyle dertlenmekse, bu sistemin geliştirilerek ve ihtiyaç sahibi olan insanlara bir fazla malzeme vermek hedefimiz. Marketimize destek olmak isteyen vatandaşlarımız belediyemizin hesaplarına direkt nakit olarak veya malzeme temini ile destek olabilirler. Ne kadar çok katkı verenimiz olursa biz de o kadar çok mutlu oluyoruz. Önemli olan o hayır dualarını hep birlikte almak. Bu sistemin çalışmasında emeği geçen kim varsa herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 


11.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018