OSB’DE DEMİRYOLU İÇİN İMZALAR ATILDI | Denizli Hizmet Gazetesi


OSB’DE DEMİRYOLU İÇİN İMZALAR ATILDIDenizli Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan sanayi kuruluşlarının gerek yurt içi, gerekse yurt dışına ürünlerini ulaştırması anlamında önemli yere sahip olan demiryolu ulaşımın, Organize Sanayi Bölgesi içerisinden geçmesi ve istasyonunun oluşturulması için imzalar atıldı.


Denizli Organize Sanayi Bölgesi ve yakın çevresinde bulunan sanayi kuruluşlarının gerek yurt içi, gerekse ithalat-ihracat ve transit taşımalarda ulaşım maliyetlerini minimum seviyeye indirmek amacıyla Denizli Organize Sanayi Bölgesi, bitişik alan içerisinde bir yükleme-boşaltma istasyonu kurularak İzmir-Alsancak Limanına götürülmesi kararlaştırıldı.  
 
Bu kapsamda; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü nezdinde yapılan girişimler neticesinde teknik bir ekip Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde inceleme yaptı. Yapılan incelemeler sonucunda OSB tarafından gösterilen alan üzerinde karar verildi ve istasyonun kurulması çalışmalar başladı. Bunun üzerine, TCDD Genel Müdürlüğü ile mutabakat metninin imzalama töreni, Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bölge Müdürü Ahmet Taş’ın katılımı ile yapıldı. Bu protokol metnini TCDD adına Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, Denizli Organize Sanayi Bölgesi adına Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Uslu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz imzaladı. İmzalanan protokol ile projenin 2018 yılında tamamlanacağı bildirildi.  


11.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018