‘TÜM DÜNYA ÜLKELERİNİ GERİDE BIRAKTIK’ | Denizli Hizmet Gazetesi


‘TÜM DÜNYA ÜLKELERİNİ GERİDE BIRAKTIK’Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanvekili ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, beklentilerin üzerinde gerçekleşen ekonomik büyümenin son derece önemli ve cesaret verici olduğunu söyledi.


Temmuz-Ağustos-Eylül aylarını kapsayan yılın 3. çeyrekte Türkiye ekonomisinin yüzde 11,1 ile çift haneli büyümesi ekonomi dünyasında sevinçle karşılandı. Büyüme rakamlarını yazılı bir açıklamayla değerlendiren TİM Başkanvekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, geçen sene aynı dönemde yaşanılan küçülmenin baz etkisi ve Kredi Garanti Fonu aracılığıyla sağlanan kredilerin katkısıyla çift haneye yakın bir artış beklendiğini ifade ederek, “Beklentilerin üzerinde gerçekleşen ekonomik büyümenin son derece önemli ve cesaret verici olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer önemli nokta da, tüm dünya ülkelerini geride bırakarak en hızlı büyüyen ekonomi olmamız” dedi. 
 
‘SON 6 YILIN ZİRVESİNDEYİZ’ 
Tüm tahminlerin ötesinde gelen büyüme verisiyle son 6 yılın en yüksek çeyreklik büyüme performansına ulaşıldığını kaydeden Süleyman Kocasert, “Sene başından bu yana ülkemiz için çok düşük büyüme tahminleri yapan uluslararası kuruluşlar, ülkemizin büyüme tahminlerini yukarı yönlü revize etmişlerdi. Ancak görünen o ki; yılsonu itibariyle yüzde 6,5 bandında büyüme beklediğimiz ülkemiz ekonomisi, uluslararası kuruluşları bir kez daha yanıltabilir” dedi 
.  
İHRACATTAN GÜÇLÜ KATKI 
İhracatın büyümeye bir kez daha pozitif katkı sunduğunu kaydeden Kocasert, “İhracatın, 3,5 puan ile büyümeye son 5 yılın en yüksek katkısını sağladığına büyük bir mutlulukla şahit oluyoruz. Yani, büyümenin neredeyse üçte biri ihracat kaynaklı. Bu durum da biz ihracatçıları son derece sevindiriyor, hedeflerimize emin adımlarla yürürken doğru işler yaptığımızı gösteriyor” dedi.  


11.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018