AKTEPE’YE KAPALI PAZARYERİ VE SOSYAL TESİS | Denizli Hizmet Gazetesi


AKTEPE’YE KAPALI PAZARYERİ VE SOSYAL TESİSPamukkale Belediyesi, Aktepe bölgesinde yaşayan vatandaşların taleplerinin bir çoğunu karşılayacak olan Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi’ projesini hayata geçiriyor. Yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak bu projede kapalı pazaryeri, düğün salonu, nikah salonu, taziye evi, kapalı otopark ve sosyal alanlar yer alacak.


Beyaz Cennet Pamukkale’yi de sınırları içinde bulunduran Pamukkale Belediyesi, ilçeyi geleceğe hazırlıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kurucu başkanı olduğu belediyenin hizmetlerini ilçenin 68 mahallesine de ulaştırıyor. Mahallelerde öncelikli işlemleri yapan ve daha geniş kapsamlı projelere ağırlık veren Başkan Gürlesin, planlaması geniş olarak düşünülen bir önemli projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. 
 
YAŞAYAN BİR PROJE OLACAK 
“Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi” ile hem pazaryeri kullanıcıları, hem de pazaryeri esnafı yazın sıcaktan, kış aylarında ise soğuk ve yağışlı havadan korunacak. Nikah salonu ve düğün salonlarını da içeren proje sosyal donatılar yönünden mahallenin değerini arttıracak. Kapalı otopark ile pazara gelen vatandaşlar, asansörlerle direk araçlarına ulaşabilecekler. Bu sayede pazar alanları çevresinde oluşan araç trafiği de önlenmiş olacak. Tesiste ayrıca bölge halkına “taziye evi” olarak hizmet verecek yaklaşık 100 m2’lik bir bölünebilir bir salon yer alacak. Bu salonda mevlit ve benzeri etkinliklerde de halkın hizmetinde olacak. İhalesi yapılan, inşası başlayan ve yaklaşık 15 milyon liraya mal olacak “Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi”nin 2018 yılının ortalarına kadar tamamlanması planlanıyor. 
 
AKTEPE’NİN TÜM İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK 
Başkan Gürlesin, “Pamukkale İlçemizin tamamında dur durak bilmeksizin çalışmalarımızı yürütüyoruz. Daha 3.5 yıllık bir belediye olmamıza rağmen bir çok önemli projeyi hayata geçirdik. Aktepe Mahallemiz çok geniş bir alana sahip. Burada yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini biliyoruz. Proje çalışmaları bütün detaylarıyla masaya yatırılan ‘Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi’nde artık her şey tamamlandı. Kısa süre önce ihalesi de yapılan projemizde inşaat çalışmaları da başladı. Sadece kapalı pazar yeri değil, düğün, nişan, mevlit ve benzeri organizasyonlar için düğün ve nikah salonları ile taziye salonu ve modern bir kapalı pazaryeri olan ‘Aktepe Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Tesisi’ şimdiden halkımıza hayırlı olsun. Hizmet anlamında Aktepe Mahallemize büyük bir yatırımı daha sunmanın mutluluğu içindeyiz” dedi. 
 
 
 


07.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018