KAR GEÇİT VERMEDİ | Denizli Hizmet Gazetesi


KAR GEÇİT VERMEDİDenizli’de havaların soğumasıyla birlikte yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Denizli-Antalya Karayolu kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlandı. Sabah saatlerinde yeniden ulaşıma açılan yolda ise çok sayıda maddi hasarlı trafik kaza meydana geldi.


Denizli’de aniden bastıran soğuklar, yüksek kesimlerde kar yağışına neden oldu. Denizli-Antalya Karayolu Cankurtaran mevkisinde gece başlayan kar yağışı sabah saatlerine kadar devam etti. Kar yağışının ardından etkisini gösteren soğuk hava, yolları adeta buz pistine çevirdi. Buz nedeniyle Denizli-Antalya Karayolunda ulaşımda aksamalar yaşandı. Kar ve buzlanma nedeniyle geçici olarak ulaşıma kapanan yolda, uzun araç kuyrukları oluştu.  
 
ARAÇLARI POLİS HALIYLA KURTARDI 
Denizli-Antalya Karayolu’nde etkili olan kar ve buzlanma nedeniyle birçok araçta yolda kaldı. Kara hazırlıksız yakalanan ve buzlanma nedeniyle ilerleyemeyen araç sürücülerinin yardımına trafik polisleri yetişti. Elindeki halıyla buzlanan yolda ilerleyemeyen araç sürücülerinin yardımına koşan trafik ekipleri, yolda kalan araçların kurtarılması için sürücülere yardım etti. Trafik ekiplerinin -5 derecede sürücüler için yardım etmesi ise sosyal medyada büyük beğeni topladı. Karayolları ekipleri de buzlanan yolları açma için tuzlama çalışması yaptı.  
 
YOLLAR BUZ PİSTİNE DÖNDÜ 
Kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava yolları buz pistine çevirdi. Denizli-Antalya Karayolunda buzlanan yollarda çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Buzlanma nedeniyle meydana gelen trafik kazalarında can kaybının yaşanmaması ise tek teselli oldu.  


06.12.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018