KENTİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK | Denizli Hizmet Gazetesi


KENTİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEKDenizli’nin 337 bin 444 kişilik nüfusuyla en büyük ilçesi olan, bunun yanında 26 ilden de büyük olan Pamukkale İlçesinde dev yatırımlar bir bir hizmete giriyor. Bağbaşı Mahallesi’nde yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda kentin çehresini değiştirecek ‘Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nin yapımına başlanıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sadece ilçemizde değil Denizli genelinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet verecek olan Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi bölgenin çehresini değiştirecek. Biz geleceğe yönelik çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz” dedi.


Kuruluşundan bu yana önemli projeleri hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, yine örnek bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. ‘Eserlerimizle hizmetinizdeyiz’ sloganıyla çalışmalar yapan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Bağbaşı ve bölgesinin çehresini değiştirecek bir projede daha inşaat çalışmalarına başladıklarını söyledi.  
 
55 MİLYON TL’YE MAL OLACAK 
Pamukkale Belediyesi’nin en büyük projelerinden biri olan Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi, Bağbaşı Mahallesi Vatan Bulvarı üzerinde yapılacak. Toplamda 10 bin 872 metrekare alanda hayat bulacak olan dev projede adeta yok yok. Kültür Merkezinin yanı sıra, sinema salonları, kreş eğitim merkezi, bilgi evi, spor merkezi, oyun alanlarının da yer alacağı dev projenin binasının çatısında yeşil alanlar, spor alanları, oturma ve dinlenme alanları, su bahçeleri ve alışveriş alanları bulunacak. Ayrı bir blok olarak planlanan konferans salonları ise yaklaşık 800 kişiye aynı anda hizmet verebilecek. Büyük salon 575 kişilik olurken, küçük salonun kapasitesi ise 210 kişi olacak. Merkezde ayrıca 1.150 metrekarelik fuaye ve sergi alanı da yer alacak. Kompleks içinde 4 adet sinema salonu bulunurken, salonlar oyun alanı ile aynı katta tasarlandı ve yeşil alanla bütünleşiyor. Kreş, Bilgi Evi ve Etüt Merkezi de yine bölgenin taleplerine karşılık verecek. Yaklaşık 55 milyon TL’ye mal olacak olan ‘Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nin ihalesi tamamlanarak inşaat çalışmaları başladı. Projenin 2018 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.  
 
TÜM DENİZLİ HALKININ HİZMETİNDE OLACAK 
2014 yılının Mart ayında Denizli’nin büyükşehir olmasıyla kurulan Pamukkale Belediyesi’nin ilk başkanı olan Hüseyin Gürlesin, ilk günden bu yana ilçeyi geleceğe hazırlayan önemli projelere imza atmaya devam ediyor. Yaklaşık 55 milyon TL’ye mal olacak projenin en önemli özelliklerinden birisinin engelsiz bir yaşam merkezi olacak olması olduğunu belirten Başkan Gürlesin, “Pamukkale Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi adını koyduğumuz tek ada parselde dev bir alanda içeriği çok zengin olan çok amaçlı salonlarıyla, nikah salonuyla, konferans salonlarıyla, cep sinemalarıyla, etüt merkezleriyle, spor alanlarıyla, kafeleriyle, içerisinde ki eğitim salonları ile birçok vasfı içinde barındıran ve bu bölgeye özellikle Denizli’mize enerji verecek olan dev projemizde çalışmalar başladı. İnşaat bittiğinde iddia ediyorum sadece Denizli’de yaşayan vatandaşlarımız değil, misafir olarak şehrimize gelenlerinde merakla gezip görmek isteyecekleri bir merkez olacak” dedi. 


29.11.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018