GÜRLESİN PAMUKKALE’Yİ SPORA DOYURDU | Denizli Hizmet Gazetesi


GÜRLESİN PAMUKKALE’Yİ SPORA DOYURDUPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, en önemli spor etkinliğine başarıyla imza attı. Bu yıl ilki düzenlenen Pamukkale Spor Oyunları 3 gün boyunca kentte büyük hareketlilik yaşattı. 2 bin 500 sporcunun farklı branşlarda mücadele ettiği Pamukkale Spor Oyunları’nın finali beyaz cennet Pamukkale’de yapıldı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin Cumhuriyet Bayramı coşkusunun spor oyunları ile katlandığına dikkat çekerek, “Pamukkale’nin adını ülkemize ve dünyaya bu kez sporla duyurduk” dedi.


Pamukkale hafta sonunda büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Ünlü sporcuların da katılımı ile 27-29 Ekim tarihleri arasında ilk kez Pamukkale Spor Oyunları gerçekleştirildi. Yarı Maraton, Halk Koşusu, Karate, Kick boks, Basketbol, Masa Tenisi, Yelken Kanat ve Paraşüt, 3X3 Dünya Mirasları Turnuvası ve okçuluk branşlarında, yaklaşık 2.500 sporcu Pamukkale’ye geldi. 27 Ekim Cuma günü yapılan kortej yürüyüşü ile başlayan Pamukkale Spor Oyunları etkinlikleri, ünlü isimlerin katıldığı panel, topuklu ayakkabı yarışması ve minik ayaklar yarışması ile devam etti. Pamukkale Spor Oyunları kapsamında, 6.7 kilometrelik bisiklet turu ise renkli görüntülere sahne oldu. Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı, Hasan Güngör Spor Salonu ve Rıchmond Otel salonlarında yapılan masa tenisi, karate ve kıck boks turnuvaları adeta nefesleri kesti. Yine Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı’nda milli sporcular Adem Kılıççı ve Mücahit Kulak arasında gösteri maçı ve basketbol turnuvaları da büyük ilgi topladı. Pazar günü yapılan etkinliklere ise sporcuların yanı sıra vatandaşlar da katıldı. Vali Recep Yazıcıoğlu Parkı önünden başlayan Pamukkale Yarı Maratonu’na ülkenin dört bir yayından gelen atletler katıldı. Pamukkale Yarı Maratonu Beyaz Cennet Pamukkale’de sona erdi. Aynı etkinlik kapsamında halk koşusuna ise yağışlı ve soğuk havaya rağmen yüzlerce Denizlili katıldı. Pamukkale travertenleri önünde yapılan maraton ödül töreni öncesinde okçuluk turnuvası yapıldı. Pamukkale Yelken Kanat ve Paraşüt gösterilerinin yanı sıra, balon gösterileri de Pamukkale Spor Oyunları’na renk kattı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da içine alan günlerde yapılan Pamukkale Spor Oyunları, bu özel günü Denizlililere farklı yaşattı. Denizlililer spor etkinliklerine katılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. Kuruluş yıl dönümünü farklı bir şekilde kutlama imkanı yakaladı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Spor Oyunları’nın hemen hemen tüm etkinliklerine sporcu olarak katıldı. Korteje ev sahipliği yapan Başkan Gürlesin, bisiklet turu ve halk koşusuna katılırken, okçuluk ve masa tenisinde de hünerlerini sergiledi. 
“MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYON OLDU” 
İlk kez düzenlenen Pamukkale Spor Oyunları’nı başarıyla gerçekleştirmenin onurunu yaşadıklarını ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Tüm Pamukkaleli ve Denizlili vatandaşlarımıza oyunlarımıza gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum. Biz turizm ve termal sağlık ile birlikte adı anılan ilçemizin spor ile de adını duyurmak için bu etkinliği düzenledik. 3 gün süren Pamukkale Spor Oyunları’nda birçok branşta yarışmalar oldu. Halkımızın spor yapmasını teşvik etmeye çalıştık. Renkli görüntülerin de yaşandığı Pamukkale Spor Oyunları sayesinde Pamukkale’nin adını duyurmuş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Etkinliklerimize katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum. Pamukkale Belediyesi olarak ‘Sporun ve sporcunun yanındayız’ sloganıyla etkinliklerimize devam edeceğiz. Pamukkale Spor Oyunları’ndaki amacımız gelecek yıllarda uluslararası hale getirmek. Bununla ilgili her seferinde çıtayı daha da yükselterek Pamukkale’nin adını duyurmaya devam edeceğiz” dedi. 
 
 


30.10.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018