SATRANÇTA DENİZLİ’NİN GURURU | Denizli Hizmet Gazetesi


SATRANÇTA DENİZLİ’NİN GURURUDenizlili öğretmen Ayşegül Akdeniz, FA FIDE Hakemi unvanı aldı. Akdeniz, Türkiye’de uluslar arası alanda satrançta bu unvana sahip 5 aktif kadın hakeminden biri olmayı başarırken, Denizli’nin ilk FA FIDE hakemi olmanın gururunu yaşıyor.


Altay VAROL 
Denizlili öğretmen Ayşegül Akdeniz, FA FIDE Hakemi unvanı aldı. Akdeniz, Türkiye’de uluslar arası alanda satrançta bu unvana sahip 5 aktif kadın hakeminden biri olmayı başarırken, Denizli’nin ilk FA FIDE hakemi olmanın gururunu yaşıyor. 
Denizli’nin Honaz İlçesinde doğup büyüyen Ayşegül Akdeniz, satranç hayatına 2000 yılında antrenörlükle başladı. Irlıganlı Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel Ortaokulu’nda Müdür Yardımcısı olan Akdeniz, 2007 yılında 2. Kademe Antrenör, aday hakem, il hakemi, ulusal hakem, il temsilciliği yaptı. 2012 Yılında Satranç Olimpiyatlarında görev yapan Ayşegül Akdeniz, 2014 yılında FIDE hakem sınavını kazandı. İlk normumu burada alan Ayşegül öğretmen 2016 Türkiye İş Bankası 1. Lig ve 2017 Türkiye Kupası Turnuvalarında da normlarımı tamamlayarak FA FIDE Hakemi unvanına sahip olma başarısını gösterdi. Uluslar arası turnuvalarda da Türkiye’yi temsil etme şansı yakalayan Ayşegül Akdeniz, Satranç Denizli İl Temsilciliğini görevini de sürdürüyor.  
 
ÇOCUKLARI DA ONUN İZİNDE 
Evli ve 2 erkek çocuk annesi olan Ayşegül Akdeniz’in büyük oğlu Cüneyt Akdeniz, TÜBİTAK’ta yüksek lisansını sürdürürken, küçük oğlu Cengiz Akdeniz de Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde öğrenimine devam ediyor. Küçük yaşlardan itibaren annelerinin izinde olan Cüneyt ve Cengiz Akdeniz kardeşler, satranç antrenörü ve il hakemliğine kadar yükseldi. Satranç hayatına bundan sonra FA FIDE hakemi olarak devam edecek olmasının mutluluğunu yaşadığını belirten Ayşegül Akdeniz, “Bir kadın olarak bu unvanı almaktan ve Denizli’nin ilk kadın FA FIDE Hakemi olmaktan dolayı hem mutlu hem de gururluyum. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı da bir kadın. Genel Başkanımız Gülkız Tulay başta olmak üzere, Denizli’de sürekli eğitimlerimizi yapan Asbaşkanımız Halil Hilmi Darı’ya, bize görev vererek gelişmemizi sağlayan MHK başkan ve kurul üyelerine, turnuvalarda bizlere uygulamalı olarak hakemliği öğreten üst düzey hakem arkadaşlarımıza, bana her zaman destek olan aileme teşekkür ederim. Satrançta ulusal ve uluslar arası düzeyde Denizli’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi. 


14.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018