GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ İNŞA EDEMEZ | Denizli Hizmet Gazetesi


GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ İNŞA EDEMEZAnadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi, Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanı Ekrem Çetin, 12 Eylül 1980 Askeri darbesinin yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.


12 Eylül Darbesinin yıldönümü nedeniyle yazılı açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi, Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanı Ekrem Çetin , “Öncelikle tüm darbecileri ve darbecilere alkış tutan hainleri lanetliyoruz. 12 Eylül bir nesli budayan kanlı bir darbedir. O dönemin liderlerinden Merhum Necmettin Erbakan hocamız bu vatanın evlatları yitip gitmesin diye mücadele vermiştir. Ülkemizde çok partili hayata geçişle birlikte neredeyse her 10 yılda bir siyaset tanklarla dizayn edilmeye çalışılmış, milletimiz dipçik ve postallarla terbiye edilmeye kalkışılmıştır. Bu millete kasteden her ihanetin ardında karanlık mihraklar vardır. Bu millete kurulan her kumpasın ardında sinsi hesaplar bin yıllık planlar vardır. Bu yüzden adı ister ihtilal olsun ister muhtıra ister kalkışma… Darbeleri anlamadan Türkiye’yi anlamak, Türkiye’yi anlamadan darbeleri anlamak mümkün değildir” dedi. 
 
ERBAKAN’IN YANINDA DURULSAYDI TÜRKİYE BUGÜN GÜNÜMÜZDE YAŞANAN BU ZORLUKLARI YAŞAMAK ZORUNDA KALMAZDI  
Çetin açıklamasında 15 Temmuz darbe girişimine de değinerek, “Çünkü geçmişini bilmeyen geleceğini inşa edemez. Eğer 12 Eylül’den ders alınsaydı, 28 Şubat olmazdı. 28 Şubattan ders alınsaydı, 15 Temmuz yaşanmazdı. Bazı gerçekler zaman geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Bugün Askerinden siyasetçisine, gazetecesinden kanaat önderine herkes “Erbakan haklıymış!” diyor. Ne zaman haksız çıktı ki? Ama keşke dönemin siyasileri o dönemlerde , apoletin değil demokrasinin yanında dursaydı. Keşke dönemin libarelleri, muhafazakarları, gazetecileri, sanatçıları tankın değil Erbaka’nın yanında dursaydı. Türkiye bugün günümüzde yaşanan bu zorlukları yaşamak zorunda kalmazdı” dedi.  


12.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018