ÜÇGEN ÇARŞISINDA İLGİNÇ İDDİA! | Denizli Hizmet Gazetesi


ÜÇGEN ÇARŞISINDA İLGİNÇ İDDİA!Denizli’de 1985 yılında yapılan, 650 dükkan ve 600 mülk sahibinin bulunduğu Üçgen Çarşısı’nda, çarşı yönetimi ve CHP İl Başkanı Teoman Sancar basın açıklaması yaparak çarpıcı iddialarda bulundu. İddiaya göre FETÖ firarisi işadamı Erdem Aydın’ın darbeden önce 70 çarşıdaki dükkanı satın aldığı, depreme dayanıksız raporunun da FET֒den tutuklanan ve yargılaması devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı İ.Ö. tarafından alındığı öne sürüldü.


Denizli’nin en önemli sorunlarından biri olan Üçgen Çarşısı’nın yıkım kararıyla ilgili tartışmalar devam ederken, çarşı yönetimi ve CHP İl Başkanı Teoman Sancar, mülk sahipleriyle bir araya gelerek ortak basın açıklaması yaptı. Toplam 650 dükkanın ve 600 mülk sahibinin bulunduğu çarşının depreme dayanıksız olduğu raporuyla yıkım kararının alınması ve 15 Eylül tarihinde elektriklerinin kesilerek yıkım çalışmasının başlayacak olması, mülk sahipleriyle çarşı esnafının tepkisine neden oldu.  
 
YIKIM İÇİN İHALE YAPILDI 
Üçgen Çarşısı içerisinde mülk sahipleri ve esnaflarla bir araya gelen CHP İl Başkanı Teoman Sancar ve Üçgen Çarşısı Kat Malikleri Başkanı Ömer Güneş, ortak bir basın açıklaması yaparak yaşanan sıkıntıları gündeme getirdi. Güneş, çarşının yıkımı için ihalenin yapıldığını ve 350 bin TL’ye ihale edildiğini belirterek, “Hiçbir çözüm üretmeden mülk sahiplerini ve esnafları mağdur edecekler. Ayın 15’de elektriklerin kesileceğini söylediler. Biz bu yıkımın acele ve hızlı yapıldığını düşünüyoruz ve bunun altında başka şeylerin olduğunu tahmin ediyoruz. Şuanda depreme dayanıksız raporu veren kişi FET֒den hem tutuklu hem de meslekten ihraç edildi. Diğer yandan FET֒den firari olan işadamının darbe öncesi Üçgen Çarşısından 70’e yakın dükkan satın alması içimizdeki şüpheleri attırmaktadır” dedi. 
 
RANT İDDİASI 
Üçgen Çarşısı mülk sahipleri ve esnafların toplantısını katılan CHP İl Başkanı Teoman Sancar da, Üçgen Çarşısının yıkım kararının hızlı alındığını ve bunun altında bir rantın olabileceğini söyledi. Sancar, “Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın hızlı bir karar ile bu bölge için yıkım kararı almasının altında ne yatıyor? Bu kadar mülk sahibini mağdur etmek ve günlük 50 TL kazanan esnafı ortada bırakmak için neden bu kadar acele ediliyor? Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin proje dahi hazırlamadığı bu bölgede kim rant sağlayacak? Bu yıkım, kimse mağdur edilmeden yapılmalı ve ona göre kararlar alınmalı” dedi. 


12.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018