İŞÇİYİ İŞLE, İŞ ARAYANI İŞÇİYLE BULUŞTURMAYA BAŞLA | Denizli Hizmet Gazetesi


İŞÇİYİ İŞLE, İŞ ARAYANI İŞÇİYLE BULUŞTURMAYA BAŞLAPamukkale Belediyesi tarafından her ay yapılan Halk Günü buluşmalarında, katılanların genel olarak iş başvurusu yapmasından yola çıkan Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, iş isteyen vatandaşları İŞKUR temsilcisi ile buluşturdu.


Pamukkale Belediyesi tarafından her ay yapılan Halk Günü buluşmalarında, katılanların genel olarak iş başvurusu yapmasından yola çıkan Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, iş isteyen vatandaşları İŞKUR temsilcisi ile buluşturdu. İş arayanları bu görevliye yönlendiren Başkan Gürlesin, uygun iş olması halinde vatandaşları görüşmeye özel araçla gönderiyor. “Vatandaşlarımızın derdine derman olmak istiyoruz” diyen Başkan Gürlesin, “İşsizlik sorununa çözüm bulabilmek adına toplantılarda İş-Kur personeliyle, vatandaşları buluşturmaya başladık. Bu sayede işsiz vatandaşlar iş, işçi arayan işletmeler de işçi bulabilecek” dedi. 
Pamukkale Belediyesi’nin YSE’deki Ana Hizmet binasında yer alan Pamuk Kafe’de düzenlenen halk günü buluşmasına dün ilgi yine fazlaydı. Başkan Gürlesin vatandaşın sorununa net çözümler bulabilmek adına halk günü toplantısına Denizli’de ilk defa uygulanan bir format geliştirdi. Pamukkale halkının sorunlarına çözüm bulabilmek adına başlattıkları halk günlerinin devam ettiğini söyleyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Vatandaşlarımızı belediyemize davet ederek, birebir sorunlarını dinliyoruz. Dertlere çözüm bulmaya çalışıyoruz. Amacımız, vatandaşımızın derdine derman olmak” dedi. Bu güne kadar yapılan halk günlerinde genel olarak iş talebi geldiğinin altını çizen Başkan Gürlesin, “Bugün Denizli’de hiç uygulanmayan farklı bir format uygulayacağız. Vatandaşlarımızı birebir dinleyeceğim, gelen istek ve taleplerine göre, hangi belediye başkan yardımcımızın alanına giriyorsa yönlendirme yapacağım ki, konuyu daha yakından takip edebilelim. Daha sonra, vatandaşlarımıza geri dönüşler yaparak, sorunlarının takipçisi olacağız. En önemlisi de, iş için gelen birçok vatandaşımız var. Halk günleri toplantılarımızda, belediye olarak, bir tek vatandaşlarımızın iş sorunu çözüm bulma noktasında vatandaşımızı memnun edemiyorduk. Ancak bu ay itibari ile halk günleri toplantılarında aramızda İŞKUR personeli de olacak. Vatandaşımızın iş sorununa da çözüm bulma noktasında çok önemli bir adım attık. İşsizlik sorunu için gelen vatandaşlarımızı direkt İŞKUR yetkilileri ile buluşturup, başvuru yoksa yapmasını, varsa da yenilemesini sağlayacağız. En önemli nokta olarak, işsiz olan vatandaşımızın ne iş yapabilir konusunda İŞKUR sisteminde uygun iş varsa eleman ihtiyacı olan işletme sahibiyle, iş arayan vatandaşımızı buluşturmak adına belediyemizden araç temin edilerek gönderiyoruz ki, ivedilikle sorununa çözüm bulabilelim” diye konuştu. “Biz çalışmalarımızı samimiyetle ve içtenlikle yapıyoruz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Vatandaşımızın derdine derman olmaya çalışıyoruz. Belediyeyi ilgilendiren konuları çözmeye çalışıyor veya gerekçelerini anlatıyoruz. Talep edilen konu başka bir kamu kurum ve kuruluşu ile ilgiliyse oralara yönlendirerek bilgilendirme yapıyoruz. İlçe belediyesi olarak bizlerin sorumluluğunda olan noktada, vatandaşımızın derdine en kısa sürede derman oluyoruz. Bundan dolayı bu toplantıların çok verimli olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki süreçlerde de bu toplantılarımıza devam edeceğiz” dedi. 
 


12.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018