SARAYKÖY DOĞALGAZA KAVUŞUYOR | Denizli Hizmet Gazetesi


SARAYKÖY DOĞALGAZA KAVUŞUYORSarayköy’de doğal gaz hattı döşeme çalışmaları başladı. Turan Mahallesi’nde başlayan doğal gaz hattı döşeme çalışmalarında ilk kaynağı yapan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Sarayköy artık özleyen, bekleyen, kıskanan bir şehir olmaktan özlenen, kıskanılan ve artık örnek alınan bir ilçe haline geliyor” dedi.


Mart ayında toplu açılış töreni için Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sarayköy’ün içinde olduğu 4 ilçeye verdiği doğalgaz müjdesinin ardından Sarayköy Belediyesi harekete geçti. Yapılan çalışmaların ardından Sarayköy’de doğal gaz için ilk kazma vuruldu. Hazırlanan projeye göre ilk olarak Turan Mahallesi 24 Mayıs Caddesi’nde başlayan kazı çalışmalarında yılsonuna kadar ilçe genelinde doğal gaz hattının 8,5 kilometreyi bulacağı belirtildi. Turan Mahallesi 24 Mayıs Caddesi’nde başlayan doğal gaz çalışmalarını yerinde inceleyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilk kaynağı da yaptı. Sarayköy’ün daha yaşanır bir ilçe haline gelmesi ve hak ettiğini alması adına çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Özbaş, “6 aydan bu yana alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarımızın yüzde 65 oranı gerçekleşti. Şimdi de yağmur suyu hattı çalışmalarımız DESKİ’nin destekleri ile birlikte başlamak üzere. Bugün de doğal gaz çalışmalarımız başladı. Bu çalışmaların Sarayköy’ün çok daha modern bir şehir olma yolunda önemli bir adım olacağını düşünüyorum” dedi. Başkan Özbaş, “Bu hizmetin bize ulaşmasında büyük desteği olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a ve belediye meclis üyesi arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.  
Sarayköy’deki doğalgaz çalışmaları ile ilgili bilgi veren Enerya yetkilisi Bekir Özzeybek, “Doğal gaz hizmetini Sarayköy’e ulaştırmak için buradayız. Burada çalışmalarımız 6 inc olmak üzere Menderes Tekstil istasyonumuzdan başlayarak şehir içine gelecek. Şuan 4 inç olarak ana hattımızı yapmaktayız. Şehir içinde bağlantı hatlarımızı yaparak çalışmalarımıza devam edeceğiz. 2017 yatırımlarımızda 8,5 kilometre civarında yatırım yapılacak. Önümüzdeki senelerde ilçenin tamamında çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz” dedi. 


12.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018