TARİHE YOLCULUK KALDIĞI YERDEN | Denizli Hizmet Gazetesi


TARİHE YOLCULUK KALDIĞI YERDENMerkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen ‘Bursa-Çanakkale Tarihe Yolculuk’ projesi kaldığı yerden devam ediyor. 50 yaş ve üzeri Merkezefendililerin faydalanabildiği projenin bu yıl içindeki 2.turu bu akşam başlıyor.


Merkezefendi sınırları içinde yaşayan 50 yaş ve üzeri vatandaşları Bursa ve Çanakkale gezisine götüren Merkezefendi Belediyesi’nin, ‘Çanakkale-Bursa Tarihe Yolculuk’ projesi kaldığı yerden devam ediyor. 2017 yılının 2.turu bugün akşam yola çıkacak olan kafile ile başlıyor. Sabaha karşı Bursa’ya varacak olan Merkezefendi kafilesi, ilk olarak Bursa Ulucami’nde sabah namazını kılacak, ardından da Emir Sultan Türbesi ve Osmanlı Devleti’nin kurucuları Osman Gazi ile Orhan Gazi türbelerini ziyaret edecek. Gün içinde Bursa´nın derin tarihi izlerini gezecek olan kafile, akşam otele yerleşecek. 
BURSA’DAN ÇANAKKALE’YE YOLCULUK 
Merkezefendi kafilesi, ertesi gün sabah saatlerinde ise Çanakkale’ye geçecek. Kafile, rehber eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Sahra Hastaneleri Şehitlikleri, Yahya Çavuş ve Şehitler Anıtı, Kanlısırt Tepesi, 57. Alay, Conkbayırı ve Aynalı Çarşı’yı ziyaret edecek. Büyük kahramanlık öykülerinin sahne aldığı ve dünya tarihine geçen bir destanın yazıldığı Çanakkale’de atalarına dua edecek. Çanakkale’de yazılan destanı bütün duyguları ile yaşayacak olan kafile aynı akşam Denizli’ye yola çıkacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bursa ve Çanakkale, Türk tarihi açısından oldukça önemli olan iki şehrimiz. Bu şehirlerdeki tarihi izleri ve yazılan destanları gelecek kuşaklara aktarmak bizler için çok önemli. Bu çerçevede vatandaşlarımızı Bursa’ya ve Çanakkale’ye götürüyoruz. Şimdiden ‘Bursa-Çanakkale Tarihe Yolculuk’ gezisine katılacak olan vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi. 


11.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018