ELİF BEBEK HAYATA TUTUNDU | Denizli Hizmet Gazetesi


ELİF BEBEK HAYATA TUTUNDUDenizli Özel Tekden Hastanesi’nde 25 aylık olarak dünyaya gelen Elif Deniz bebek, 110 günlük zorlu bir sürecin ardından sağlıklı bir şekilde ailesine teslim edildi. Bebeklerinin erken dünyaya gelmesiyle büyük bir sıkıntı yaşayan Kaymaz ailesi ise Elif Deniz bebeğin sağlığına kavuşmasıyla büyük bir sevinç yaşadı.


Muğla Fethiye’de gümrük müşavirliğinde görevli Ercan (29) ve Zahide (29) Kaymaz çifti, güzel giden evliliklerini daha da güzelleştirmek için çocuk sahibi olmaya karar verdiler. Hamile olduğunu öğrenen Zahide Kaymaz bu güzel haberi eşi Ercan Kaymaz’la da paylaştı ve Kaymaz ailesi için yeni bir heyecan, yeni bir mutluluk kapıdaydı. Taa ki anne Zahide Kaymaz gebeliğinin 25. haftasında bir takım sorunlarla karşılaşıncaya dek… 
 
TEKDEN YENİDOĞAN FETHİYELİ AİLE’YE UMUT OLDU 
Fethiye’de Anne Kaymaz’ın gebelik takibini yapan doktorlar gebeliğin riskli ilerlediğini söyleyerek bu nedenle doğumun gerçekleşme zorunluluğu gelişmesi üzerine 4 ay önce doğacak bebeğin takip ve tedavisinin yapılabileceği üst düzey bir merkez bulmaları gerektiği konusunda kaymaz ailesini bilgilendirdiler. Aile zaman kaybetmeden bu konuda güvenebilecekleri bir sağlık kuruluşu arayışına girdi. Hem internette birçok araştırma yapıp hem de tavsiyeleri değerlendiren aile son olarak Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde karar kıldı.  
 
Anne Zahide Kaymaz’ın Tekden Hastanesi’nde sorunsuz bir şekilde doğumu gerçekleşti ve 25 haftalık 700 gr olan Elif Deniz bebek sonunda dünyaya geldi. Nefes aldığı ilk andan itibaren sağlık sorunları ile dünyaya gözlerini açan Elif Deniz bebek 2 ay beslenme borusu ile, 1 ay ise solunum cihazına bağlı bir şekilde yaşama tutunmaya çalıştı. Tekden Hastanesi Yeni doğan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Yenidoğan Uzmanı Doç.Dr.Osman Öztekin ve yenidoğan ekibinin 110 gün süren zorlu tedavi süreci sonrası Elif Deniz bebek 2100 gr olarak ailesinin kucağında Fethiye’ye uğurlandı.  
 
“BİZ SİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ” 
Anne Zahide Kaymaz doğumdan sonra evladını kucağına bile alamadan onsuz geçirdiği 110 günü hayatının en zor günleri olarak belirterek “ Her gün ağladım ama dua etmekten ve umudumu kaybetmekten asla vazgeçmedim. Fethiye’de doktorlar gebeliğimin riskli ilerlediğini söylediklerinde eşim ve ben zaman kaybetmeden ‘en iyisi neresi ise oraya gideceğiz’ dedikve Tekden Hastanesi’ne ulaştık. Şükür ki doğumum gerçekleşti ama en zor günlerimiz doğumdan sonra yani evladımın yoğun bakımda geçirdiği zamanlardı. Doktorumuz Osman Bey ve ekibi bize öyle güven veriyordu ki o yüzden hep çocuğumun iyi olacağına inandım. İnançlarım boşa çıkmadı ve binlerce kez şükür ki bebeğimizi kucağımıza alıp evimize döndük. Hastaneden çıktıktan sonra hastane personellerinden biri ile telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Benim gibi zorlu süreç geçiren her anne için sabırlı ve inançlı olabilmeleri adına elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım dedim. Çünkü biz Tekden Hastanesi ve Osman Hocamıza çok şey borçluyuz” dedi. 


08.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018