TASARIMDA 2. SIRADAYIZ | Denizli Hizmet Gazetesi


TASARIMDA 2. SIRADAYIZDenizli Sanayi Odası (DSO) Ağustos ayı olağan Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu’nun sunuş konuşmasıyla başlayan toplantıda, Ar-Ge ve tasarım merkezleri, Denizli ihracatının niteliksel gelişimi ve DSO’nun‘Kayıtlı İş Gücüne Tam Destek’ projesi konuşuldu.


Meclis üyelerine bir sunum yapan DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, “Denizli, Ar-Ge merkezleri sıralamasında Türkiye’de 17. Sıradayken tasarım merkezleri sıralamasında 2. Sırada yer alıyor. Tasarım merkezleri konusunda Denizli gerçekten gurur duyabileceğimiz bir noktada.”diye konuştu. Keçeci, “DSO’nun akademik danışmanlığını yürüten Prof. Dr. Ensar Yeşilyurt tarafından yapılan çalışmaya göre Denizli son 6 yıllık dönemde ileri teknoloji ürün ihracatını artırdı.Denizli’nin düşük teknolojili endüstrilerin toplam içerisindeki payı artarken orta yüksek teknolojiliendüstrilerin toplam ihracat içerisindeki payı azalmıştır. Türkiye genelinde ise düşük teknolojili ürünlerinpayı hemen hemen aynı kalırken, orta düşük teknolojili ürünlerin payı azalmış,orta yüksek teknolojiliürünlerin payı artmış, yüksek teknolojili ürünlerin payı ise hemen hemen aynı kalmıştır.” dedi. 
 
Denizli, geçen senenin aynı dönemine göre yaklaşık 3 Bin kişiye daha iş ve aş yaratmış durumdadır diyen Keçeci, “2016 Temmuz ayından bu yana DSO tarafından yürütülen proje kapsamında da birçok kişiye istihdam teşviklerini anlattık. Tüm Türkiye’deki işveren ve işçi kesiminin kullanımına açılan www.istihdamatesvik.com web sitesinin de istihdam artışına katkı sağlamasını ümit ediyoruz.”dedi. 


08.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2017