SICAK HAVA GERİ GELİYOR | Denizli Hizmet Gazetesi


SICAK HAVA GERİ GELİYORMeteoroloji Genel Müdürlüğü, son tahminlere göre Türkiye´nin yarından itibaren 1 hafta boyunca sıcak hava dalgasının etkisine gireceğini bildirdi. Denizli’de Pazartesi günü termometreler 39 dereceyi gösterecek.


Meteorolojiden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre Cuma gününden itibaren önümüzdeki 1 hafta boyunca yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonuna kadar ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin açık ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor." 
 
"HAVA SICAKLIKLARININ TÜM YURTTA HİSSEDİLİR DERECEDE ARTACAK" 
"Hava sıcaklıklarının tüm yurtta hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 31, İstanbul’da 33, Konya ve Afyonkarahisar’da 34, Ankara ve İzmir’de 35, Adana ve Antalya’da 37, Aydın ve Bursa’da 37, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 40 dereceye yükselmesi tahmin ediliyor" denildi. 
Öte yandan, mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekildiği konusunda uyarı yapıldı. 
 
DENİZLİ’DE TERMOMETRELER 39 DERECEYİ GSÖTERECEK 
Yurt genelinde olduğu gibi Denizli’de de hava sıcaklıkları bugünden itibaren hissedilir derecede yükselecek. Bugün termometreler 35 dereyi gösterecek. Hafta sonu 37, Pazartesi günü ise hava sıcaklıkları 39 dereceye kadar yükselecek.  


07.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018