HALKIN SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞIYORLAR | Denizli Hizmet Gazetesi


HALKIN SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞIYORLAREylül ayında kutlanan Halk Sağlığı Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Denizli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Veli Kılınçarslan, verilen hizmetler hakkında bilgi verdi.


3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası nedeniyle yazılı açıklama yapan Denizli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Veli Kılınçarslan, halk sağlığı ekiplerinin en önemli görevinin halkın sağlık açısından korunması olduğunu hatırlatarak, ““Halk sağlığı açısından en önemli amacımız, vatandaşlarımızın sağlığını hastalanmadan önce koruyabilmek, basit tedbirler ve önlemlerle doktora, ilaca gereksinim duymadan sağlık sorunlarını atlatabilmesini sağlamaktır. Bu sebeple vatandaşlarımızın kendi sağlıkları ile ilgili gerekli bilinci oluşturmak olarak tanımladığımız sağlık okuryazarlığını geliştirmeyi istiyor ve sağlıklı hayat tarzını teşvik ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, risk faktörlerinin azaltılması, erken tanı ve zamanında tedavi ile binlerce insanımızın hayatının kurtarılması ve büyük acıların önüne geçilmesi mümkündür. Tercih ettiğimiz yaşam tarzı sağlığımızı şekillendirir. Birçok hastalıktan korunmak için sağlıklı beslenmek, hareketli bir yaşam tarzı benimsemek, sigara ve alkolden uzak durmak gereklidir. Ulusal programlarımız doğrultusunda sağlığımızı tehdit eden risk faktörlerine karşı vatandaşlarımızla birlikte mücadele edilmektedir” dedi.  
 
Sigarayı ve uyuşturucu madde ile mücadele konusunda önemli çalışmaların yapıldığını hatırlatan Denizli Halk Sağlığı Müdürü Dr. Veli Kılınçarslan, “Alo 171 sigara bırakma hattı 7 gün 24 saat esası ile danışmanlık hizmeti vermekte ve dileyen vatandaşı sigara bırakma polikliniğine yönlendirmektedir. Alo 191 hattı ile de uyuşturucuyla mücadeleye destek verilmektedir. Sağlığın temel unsurlarından olan içme ve kullanma sularının güvenilir olması için her yıl belirlenen noktalardan düzenli aralıklarla alınan numunelerden yapılan tahlillerle şebeke sularının güvenliği takip edilmektedir. Denizli Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, hem yaşam kalitesini yükseltmek hem de hastalıkları oluşmadan önce önlemek için halk sağlığına yönelik koruyucu sağlık hizmetleri artırılarak sürdürülmektedir” dedi.  


06.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018