ORGANLARIYLA YAŞAYACAK | Denizli Hizmet Gazetesi


ORGANLARIYLA YAŞAYACAKDenizli´de geçirdiği trafik kazası sonucu 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden 18 yaşındaki Nevzat Çatmadım’ın organları ailesi tarafından bağışlandı.


1 Eylül’de geçirdiği trafik kazası sonucu Servergazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Nevzat Çatmadım Beyin Cerrahi Servisi tarafından ameliyata alındı. Ameliyattan sonra Cerrahi Yoğun Bakım’da 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Çatmadım’ın 4 Eylül’de beyin ölümü gerçekleşti. Beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından Nevzat Çatmadım’ın organları aileyle yapılan görüşmeler sonunda bağışlandı.  
 
İzmir’den gelen ekipler aynı anda kalp, böbrek ve karaciğeri aldı. Alınan organlardan kalp İzmir Ege Üniversitesi’ne, 2 böbrek Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve karaciğer de Kent Hastanesi’ne gönderildi. Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk Çatmadım ailesine baş sağlığı dileyerek; “ Organ bağışlarında sevinç ve hüznü bir arada yaşıyoruz. Bir tarafta yakınını kaybeden bir aile, diğer tarafta ise yıllarca sağlığına kavuşmak için organ bekleyen bir aile. Biz bu iki taraf arasında köprü görevini üstleniyoruz. Çatmadım ailesi de çocuklarını kaybetmenin verdiği hüznün yanında organ bağışında bulunarak organ bekleyen hastalarımıza umut oldular. Ben kendilerine organ bekleyen hastalarımız adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Organ bekleyen hastalarımız için organ bağışının önemine bir kez daha vurgu yapmak istiyorum” dedi.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


05.09.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018