İHRACATÇININ GÖZÜ ALMANYA’DAKİ SEÇİMLERDE | Denizli Hizmet Gazetesi


İHRACATÇININ GÖZÜ ALMANYA’DAKİ SEÇİMLERDEAlmanya ile Türkiye arasında yaşanan gerilim devam ederken, ihracatçılar bu gerilimin seçimden sonra normalleşeceği düşüncesinde! Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı ve TİM Başkan Vekili Süleyman Kocasert, iki ülkenin de birbirine ihtiyacı olduğunu ve gerginliğin Almanya’daki seçimlerin ardından normalleşeceğini ifade etti.


Türkiye ile Almanya arasında yaşanan gerilim gözleri iki ülke arasındaki ekonomik bağlantılara çevirdi. Almaya’da seçim öncesi yaşanan bu gerilim, en çok Türk ihracatçısını tedirgin etti. İki ülke ekonomik anlamda önemli anlaşmalarının ve birliğinin bulunduğunu hatırlatan Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı ve TİM Başkan Vekili Süleyman Kocasert, iki ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğini ifade ederek, “Öncelikle iki ülkenin dış ticaretlerine bakacak olursak; Türkiye ile Almanya’nın çok önemli iki partner ülke olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki, 2016 yılında iki ülkenin dış ticaret hacmi 35 milyar USD’yi geride bırakmış durumda. Geçtiğimiz yıl 14 milyar USD ihracat gerçekleştirdiğimiz Almanya, en çok ihracatımız olan ülke ve genel ihracatımızdan yüzde 10 pay alıyor” dedi.  
 
İki ülkenin arasındaki gerilimin Almaya’daki seçimlerin ardından normalleşeceğini ifade eden Kocasert, “Bilindiği gibi, 24 Eylül 2017’de Almanya’da genel seçimler gerçekleştirilecek. Merkel Hükümeti, bu seçimler öncesinde bazı muhaliflerin eleştirilerini bertaraf etmek adına sert çıkışlar gösteriyor. Bu durumun altında yatan sebeplerden birinin de muhalefete karşı elini güçlendirmek olabileceğini düşünüyorum” dedi.  


26.08.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018