ÇAL’DA SÜNNET ŞÖLENİ | Denizli Hizmet Gazetesi


ÇAL’DA SÜNNET ŞÖLENİDenizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Kale ve Beyağaç’tan sonra şimdi de Çal ilçesinde sünnet organizasyonu düzenlendi. Çal Kaymakamlığı’yla birlikte yapılan organizasyonda 30 çocuğun sünnet işlemleri gerçekleştirilecek.


Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından kadrosunda Üroloji ve Çocuk Cerrahı olmayan ilçelerde başlatılan sünnet organizasyonlarına Kale ve Beyağaç’tan sonra Çal ilçesiyle devam edildi. 30 çocuk gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra 2 gün sürecek organizasyonda ücretsiz sünnet olacak.  
Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk sünnet şöleninin açılışını gerçekleştirmek, çocukların ve ailelerin sevincine ortak olmak adına Çal Devlet Hastanesi’ne gitti. Sünnet törenine Çal Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, ilçe protokolü, Çal Devlet Hastanesi yönetimi, sünnet çocukları ve aileleri katıldı.  
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk sünnet işlemlerini ameliyathane koşullarında uzman hekimler tarafından yaptıklarını söyleyerek; erkekliğe ilk adımlarını atan çocukların aileleriyle görüştü.  
Çal Kaymakamı Yusuf Durani Dinç de sünnet töreninin ailelere hayırlı olmasını dilerken; “Eskiden aileler çocuğunun sünnet işlemi için tek tek uğraşırdı. Bugün burada gördüğünüz gibi Belediyemiz, Kamu Hastaneleri Birliğimiz ve Kaymakamlık olarak ortak bir projeyle hizmet sunumu yapılıyor. Ayrıca sünnet işlemlerinde hijyen noktasında hassas davranılıyor. Bize destek olan Çallı hayırseverlerimize, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne ve Çal Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından şölen halk oyunları gösterisiyle devam etti. Gösteri sonunda Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar tarafından sünnet çocuklarına altın takılırken, Çal Ziraat Odası Başkanı Haşim Çil tarafından da havlu hediye edildi. Yine Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından sünnet olan çocuklara çeşitli oyuncaklar verildi. 
 


22.08.2017İlginizi Çekebilir
Adresimiz:
Çaybaşı Mahallesi 1582 Sokak No:14/3 Kat:2 (Merkez Bankası Arkası) DENİZLİ
Telefon:
0 258 265 59 99 (pbx)
E-posta:
hizmet@hizmetgazetesi.com.tr
Faks:
0 258 265 72 52
MEGA TASARIM © 2018